/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Steico uruchomiło drugą linię produkcji płyt LDF

Steico

Autor:
Źródło: Steico
Data: 2019-03-25


Steico zwiększa o ponad 50% moce w zakresie produkcji płyt termoizolacyjnych typu "dry". Inwestycja jest odpowiedzią na rosnący popyt na tego typu produkty ze strony branży budowlanej.

Steico uruchomiło drugą linię produkcji płyt LDFSteico uruchomiło drugą linię produkcji płyt LDFFot. D.Jabłoński

W fabryce Steico w Czarnkowie uruchomiona została druga linia do produkcji ultralekkich płyt porowatych (LDF2). Inwestycja pozwoli zwiększyć wielkość produkcji płyt termoizolacyjnych typu "dry" o ponad 50%. Po osiągnięciu przez nową linię pełnej mocy, produkcja w fabryce wzrośnie z 5,5 tys. do 8 tys. ton tego typu płyt miesięcznie.

-Zauważamy coraz większe zapotrzebowanie na naturalne materiały izolacyjne, dlatego chcemy być przygotowani na rosnące potrzeby rynku. Druga linia LDF, którą uruchomiliśmy w Czarnkowie, znacznie zwiększa nasze możliwości i elastyczność produkcji płyt termoizolacyjnych - mówi Waldemar Motyka, wiceprezes STEICO CEE sp. z o.o.

Nowa linia pozwoli nie tylko w znaczący sposób zwiększyć potencjał fabryki pod względem wielkości produkcji, ale również poszerzyć portfolio produktowe. Możliwe będzie zwiększenie dotychczasowych możliwości obróbczych w zakresie formatów i w większym niż dotychczas zakresie grubości płyt. Na linii LDF2 przewidziano również możliwość pakowania płyt w małe paczki - nawet po 3 czy 4 formatki, w zależności od ich grubości i gęstości. Takie rozwiązanie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku detalicznego.

Przy nowej inwestycji mocny akcent położono również na ekologię. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w procesie cięcia płyt generuje mniejszą ilość odpadu w postaci pyłu, co wpływa na bardziej efektywne wykorzystanie surowca drzewnego.

W planach rozwojowych firmy związanych z uruchomieniem drugiej linii LDF jest również produkcja nowego typu płyt.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA