/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Ostatni Kurs brakarski drewna okrągłego z dofinansowaniem unijnym

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2019-03-25


Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest Consulting Center oraz portal Drewno.pl zapraszają na kolejną edycję "Kursu brakarzy drewna okrągłego", który odbędzie się w dniach 25-31.05.2019r. Jest to jednocześnie ostatnia edycja tego kursu realizowana w ramach projektu unijnego „Drewno – surowiec doskonały: Podniesienie kompetencji zawodowych osób dorosłych w sektorze leśno-drzewnym województwa warmińsko-mazurskiego”, w którym cena po dofinansowaniu wynosi 631 zł.

Ostatni Kurs brakarski drewna okrągłego z dofinansowaniem unijnymOstatni Kurs brakarski drewna okrągłego z dofinansowaniem unijnymFot. K.Jabłońska

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestniczące w nim osoby umiejętności oceny jakości surowca i jego klasyfikacji zgodnie ze stosowanymi normami i warunkami technicznymi.

Podczas kursu będzie można:
- nauczyć się jak rozpoznawać i mierzyć wady drewna;
- prawidłowo wycenić surowiec drzewny;
- skutecznie przeprowadzić reklamację źle wycenionego drewna okrągłego;
- dowiedzieć się jak zrobić szacunek brakarski;
- nauczyć się obliczać miąższość drewna "na pniu", czyli przeznaczonego do wycinki;
- dowiedzieć się jak skutecznie zabezpieczyć drewno przed deprecjacją;
- podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w dziedzinie brakarstwa drewna okrągłego;

Tartacznikom szkolenie da niezbędne umiejętności do skutecznego reklamowania surowca niezgodnego z normami, co przełoży się na konkretne oszczędności przy zakupie surowca. Pracownikom przedsiębiorstw leśnych szkolenie umożliwi nabycie umiejętności oceny jakości surowca po pozyskaniu drewna, co ułatwi komunikacje z leśnikami i oszczędzi wielu niepotrzebnych prac po pozyskaniu drewna (np.: dodatkowe sortowanie surowca). Posiadanie ukończonego kursu brakarskiego to również coraz częstszy wymóg przy SIWZ w przetargach na usługi leśne. Kurs ten ułatwi pracę osobom zatrudnionym w Urzędach Miasta lub w Zarządach Dróg, które muszą obliczyć ilość i określić jakość drewna drzew przeznaczonych do wycinki oraz wystawić świadectwo, że drewno nadaje się do energetyki.

Organizowany przez nas Kurs brakarzy drewna okrągłego odbywa się według programu zgodnego z z zarządzeniem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, trwa 70 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Zajęcia praktyczne odbywać się będą na terenie tartaku oraz na powierzchni leśnej (szacunki drzew stojących). Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Zdanie egzaminu na poziomie określonym w regulaminie kursu umożliwia otrzymanie klasy brakarskiej.

Najbliższy Kurs brakarzy drewna okrągłego planowany jest w terminie 25-31.05.2019r. Zapisy trwają do 15. maja 2019r. lub do zamknięcia grupy.

Zakwaterowanie i część teoretyczna odbędzie się w Pałacu Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl (miejsce kursu może ulec zmianie).

Koszt szkolenia: 2990 zł netto + 23% VAT/os., tj. 3677,70 zł brutto/os. (Koszt kursu dla osób biorących udział w projekcie unijnym 631 zł/os. ). W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Jest to ostatni kurs realizowany z projektu unijnego „Drewno – surowiec doskonały: Podniesienie kompetencji zawodowych osób dorosłych w sektorze leśno-drzewnym województwa warmińsko-mazurskiego”, w ramach którego kursy zawodowe dla pracowników branży drzewnej i leśnej województwa warmińsko-mazurskiego są w prawie 90% finansowane ze środków europejskich.
Koszt kursu dla osób biorących udział w projekcie unijnym 631 zł/os. Uczestnikami projektu mogą być osoby dorosłe, które ukończyły 18 lat i zamieszkują lub pracują / pobierają naukę na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, nie prowadzą działalności gospodarczej, które z własnej inicjatywy zgłoszą chęć udziału w ww. kursach i przejdą poprawnie procedurę rekrutacji.
Dla osób z pozostałych województw rekrutacja na kursy przebiega tak jak dotychczas, w trybie uproszczonym (formularz zgłoszeniowy). Koszt szkolenia wynosi 100% podanej ceny.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e - mail: biuro@forestcc.pl
Dodatkowych informacji udzielają :
- Jacek Rutkowski tel. 690 800 290 - w sprawie formalności związanych z dofinansowaniem
- Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319 - sprawy organizacyjne kursu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz