/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Zmiany w zarządzie Pfleiderer Group

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2019-03-21


Pfleiderer Group SA poinformował o zmianach wśród osób pełniących funkcję w zarządzie spółki.

Zmiany w zarządzie Pfleiderer GroupZmiany w zarządzie Pfleiderer GroupFot. Pfleiderer

20. marca rezygnację z funkcji Członka Zarządu i Dyrektora Operacyjnego spółki złożył Dirk Hardow. Rezygnacja wywiera skutek od dnia 31.03.2019r. Dirk Hardow pełnił funkcję od 1. listopada 2016r.

W tym samym dniu rada nadzorcza Pfleiderer Group podjęła decyzję o powołaniu do zarządu spółki dr. Franka Herrmanna oraz Stefana Zinna.

W zarządzie nadal pozostaną Prezes Thomas Schabinger i odpowiadający za finanse dr Nico Reiner.

Dr. Frank Herrmann pełnić będzie funkcję Dyrektora Operacyjnego. Herrmann ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Tytuł doktora inżyniera uzyskał na Uniwersytecie Technicznym w Clausthal-Zellerfeld. W 2017 roku pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego w firmie URSA Insulation S.A. będącej jednym z największych w Europie producentów materiałów izolacyjnych. W latach 2008-2016 pełnił wysokie kierownicze funkcje w Braas Monier Building Group. Wcześniej pracował w firmach Bain & Company Inc, Gemini Consulting GmbH oraz PricewaterhouseCoopers.

Stefana Zinn pełnić będzie funkcję Dyrektora Handlowego. Zinn ukończył studia w zakresie zarządzania biznesem na Uniwersytecie Juliusza Maksymiliana w Würzburgu w Niemczech. Od 2013 roku pracuje w Grupie Pfleiderer na kierowniczych stanowiskach w obszarze sprzedaży. Od 2017 roku był odpowiedzialny za sprzedaż eksportową w segmencie zachodnim, a od 2018 roku za całą sprzedaż segmentu zachodniego. Od stycznia 2019 roku pełni stanowisko Dyrektora Handlowego odpowiedzialnego za sprzedaż w segmencie zachodnim, sprzedaż eksportową oraz marketing. W latach 1994-2012 pracował na kierowniczych stanowiskach (w tym Dyrektora ds. Sprzedaży, Marketingu i Strategii oraz Dyrektora Finansowego) w firmie Neschen AG, Bückeburg będącej wiodącym producentem cyfrowych mediów drukowanych i produktów samoprzylepnych. W latach 1991-1994 pracował w rodzinnej firmie konsultingowej Rolf Zinn & Partner Unternehmensberatung GmbH.

Powołanie nowych członków zarządu wywiera skutek od dnia 1. maja 2019r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz