/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer musi dopłacić niemieckiemu fiskusowi 23,4 mln zł

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2019-03-21


Pfleiderer Group SA poinformował o konieczności zwiększenia zobowiązania wobec niemieckiego Urzędu Skarbowego z tytułu podatku od przeniesienia własności nieruchomości do wysokości 10,6 mln euro czyli ok.45,6 mln zł.

Pfleiderer musi dopłacić niemieckiemu fiskusowi 23,4 mln zł Pfleiderer musi dopłacić niemieckiemu fiskusowi 23,4 mln zł Fot. Pfleiderer

W 2016 roku Pfleiderer Group w trakcie prowadzonej restrukturyzacji wewnątrzgrupowej nabył 100% udziałów w Pfleiderer GmbH, przez co pośrednio stała się właścicielem określonych nieruchomości zlokalizowane na terytorium Niemiec, w wyniku czego spółka wykazała zobowiązanie należne do niemieckiego Urzędu Skarbowego z tytułu podatku od przeniesienia własności nieruchomości w wysokości około 5,4 mln euro (co stanowi w przybliżeniu równowartość 22,245 mln zł) i wskazała zobowiązanie z tego tytułu w sprawozdaniu finansowym za rok kończący się dnia 31. grudnia 2016r.

W wyniku informacji otrzymanych od niemieckich organów podatkowych oraz zewnętrznej analizy zleconej przez spółkę, ustalono, że zobowiązanie z tytułu podatku od przeniesienia własności nieruchomości powinno wynieść 10,6 mln zł (czyli ok. 45,595 mln zł), przy czym taką wartość należałoby uwzględnić w sprawozdaniach finansowych spółki.

W związku z tym zarząd Pfleiderer Group rozpoczął wstępne rozmowy z biegłym rewidentem w tym zakresie. W ich wyniku postanowiono podwyższyć zobowiązanie ujęte w sprawozdaniu finansowym spółki oraz ująć w sprawozdaniu finansowym za rok kończący się dnia 31. grudnia 2018r. zapis korygujący dotyczący istotnego błędu znajdującego się w sprawozdaniu finansowym za rok 2016.

Jak informuje zarząd spółki, zwiększone zobowiązanie podatkowe w wysokości 45,595 mln zł nie będzie miało wpływu na zyski lub straty Pfleiderer Group wykazane w sprawozdaniu finansowym za rok 2018. Spółka będzie zobowiązana do uiszczenia wyżej wskazanego zobowiązania z tytułu podatku od przeniesienia własności nieruchomości w wysokości w trakcie 2019 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz