/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Pożar w fabryce Swiss Krono w Żarach

Autor: oprac. red
Źródło: Państwowa Straż Pożarna
Data: 2019-03-20


We wtorek, 19. marca, kilka minut przed południem, na terenie fabryki płyt drewnopochodnych Swiss Krono nastąpił wybuch pyłu drzewnego, a następnie pożar silosów w których był on magazynowany. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Pożar w fabryce Swiss Krono w ŻarachPożar w fabryce Swiss Krono w ŻarachFot. KP PSP Żary

Na miejsce zdarzenia alarmowo zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach oraz 4 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złotnika, Sieniawy Żarskiej, Żar-Kunic oraz Bieniowa. Działania wsparł zastęp z JRG Żagań oraz specjalistyczny pojazd z zapasowymi butlami i aparatami powietrznymi z Ośrodka Szkolenia KW PSP w Gorzowie Wlkp. Łącznie w akcji wzięło udział 39 strażaków.

Działania strażaków prowadzone w prowadzono w dużym zapyleniu i zadymieniu polegały na gaszeniu pożaru dwóch silosów filtra pyłów drzewnych i obronie instalacji filtrów nie objętych pożarem. Strażacy działania gaśnicze prowadzili podając pianę i wodę ze stanowisk gaśniczych z poziomu terenu, z podnośnika hydraulicznego oraz pomostów technologicznych. Z użyciem wody schładzano sąsiadujące z pożarem silosy filtrów.

Pożar ugaszono po 6 godzinach akcji. Obecnie trwa ustalanie przyczyn i szacowanie strat.

Pożar w fabryce Swiss Krono w Żarach (Zdjęcia: 5)

Pożar w fabryce Swiss Krono w ŻarachPożar w fabryce Swiss Krono w ŻarachPożar w fabryce Swiss Krono w ŻarachPożar w fabryce Swiss Krono w ŻarachPożar w fabryce Swiss Krono w Żarach

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA