/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Velux zainwestuje 50 mln zł w Namysłowie

Velux

Autor: oprac. red
Źródło: Velux
Data: 2019-03-20


Grupa Velux planuje wydać 50 mln zł na inwestycje związane z rozbudową i unowocześnieniem fabryki w Namysłowie.

Velux zainwestuje 50 mln zł w NamysłowieVelux zainwestuje 50 mln zł w NamysłowieFot. Velux

Plany inwestycyjne obejmują rozbudowę powierzchni magazynowo-produkcyjnych poprzez połączenie dwóch istniejące już hal, dzięki czemu powstanie dodatkowe 3 tys. m kw. powierzchni przeznaczonej pod magazyny i część produkcyjną. Po zakończeniu prac budowlanych fabryka w Namysłowie będzie miała dziewięć hal zajmujących łącznie 74 tys. m2.

Oprócz prac budowlanych zaplanowano zakup nowoczesnego sprzętu do produkcji. Zarząd spółki chce wyposażyć zakład w roboty pozwalające na automatyzację produkcji oraz zmodernizować instalację przeciwpożarową.

W fabryce pojawić się mają nowoczesne urządzenia, które zautomatyzują m.in. załadunek i rozładunek komponentów z maszyn produkcyjnych co powinno zwiększyć wydajność zakładu i jednocześnie poprawić warunki pracy. Zgodnie z założeniami, w ramach modernizacji pojedyncze gniazda produkcyjne zostaną połączone w linie produkcyjne, tak aby wyeliminować czynności przewożenia materiałów między nimi.

INwestycje związane z bezpieczeństwem pożarowym obejmą instalację tryskaczy w czterech halach produkcyjnych oraz budowę nowego, podgrzewanego w zimie zbiornika na wodę o pojemności ok. tysiąca metrów sześc. Całość instalacji będzie wyposażona w nowoczesny system zaawansowanej automatyki, pozwalający na sekcyjne załączanie tryskaczy. Rozwiązanie to ma zabezpieczyć zakład i maksymalnie ograniczyć straty podczas np. przypadkowego uruchomienia systemu.

Fabryka Velux w Namysłowie zajmuje teren o powierzchni około 23 hektarów. Zakład specjalizuje się w produkcji okien dachowych drewniano-poliuretanowych oraz kołnierzy aluminiowych. Zatrudnia ok. 850 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz