/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Pozbud chce wycofać się z Ever Home

Pozbud T&R

Autor: oprac. red
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2019-03-19


Zarząd producenta okien drewnianych, firmy Pozbud T&R SA, poinformował o zmianie podmiotu, z którym prowadzone są rozmowy na temat sprzedaż akcji Ever Home SA. Ever Home SA działa na rynku podłóg drewnianych. Pozbud zainwestował w spółkę w 2012r.

Pozbud chce wycofać się z Ever HomePozbud chce wycofać się z Ever HomeFot. Ever Home

Jak poinformowano w komunikacie z powodu braku satysfakcjonującego porozumienia zakończono negocjacje prowadzone z jednym z akcjonariuszy Ever Home SA w sprawie sprzedaży pakietu akcji spółki należących do Pozbudu. Z tego powodu 18. marca br. rozwiązano list intencyjny jaki w tym zakresie podpisano w sierpniu ubiegłego roku.

Jednocześnie spółka przekazała komunikat o podpisaniu 19. marca kolejnego listu intencyjnego z podmiotem zainteresowanym nabyciem całego pakietu posiadanych przez Pozbud akcji spółki Ever Home. Jego przedmiotem jest podjęcie przez strony wspólnych działań, w kierunku przygotowania i złożenia oferty na nabycie tych akcji.

W posiadaniu Pozbud T&R jest pakiet akcji imiennych uprzywilejowanych serii C w liczbie 902.603 sztuk o łącznej wartości nominalnej 90.260,30 zł, stanowiących 31,71% udziału w kapitale zakładowym Ever Home i 1.805.206 głosów, stanowiących 38,47% głosów w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Ever Home. Zgodnie z treścią listu intencyjnego potencjalny nabywca przeprowadzi m.in. badanie audytowe due diligence spółki Ever Home, w następstwie którego podjęte zostaną decyzje co do zawarcia ostatecznej transakcji sprzedaży akcji na kwotę nie niższą niż 4,3 mln zł. Ważność listu intencyjnego strony ustaliły do dnia 31. grudnia 2019 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz