/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WĘGIEL DRZEWNY

Gryfskand rezygnuje z budowy zakładu w Ustrzykach Dolnych

Gryfskand

Autor: oprac. red
Źródło: Gryfskand
Data: 2019-03-12


Gryfskand zrezygnował z budowy zakładu produkcji węgla drzewnego w Ustrzykach Dolnych. Na decyzję wpływ miały protesty lokalnej społeczności.

Gryfskand rezygnuje z budowy zakładu w Ustrzykach DolnychGryfskand rezygnuje z budowy zakładu w Ustrzykach DolnychFot. Stowarzyszenie Proekologiczne Czyste Ustrzyki Dolne

"Chcielibyśmy poinformować, że firma wycofuje się z planów budowy zakładu produkującego węgiel drzewny w Ustrzykach Dolnych. Rezygnujemy z inwestycji z uwagi na sprzeciw społeczny, a także negatywne stanowisko rady powiatu bieszczadzkiego. Uważamy, że mieszkańcy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się, jakiego rodzaju działalność widzieliby w swojej okolicy. Jednocześnie chcemy podkreślić, że w walce przeciwko zakładowi rozpowszechniano wiele nieprawdziwych informacji, które godziły w dobre imię firmy. Zostaliśmy też zamieszani w walkę miejscowych frakcji politycznych. Nie chcemy w tym uczestniczyć, stąd decyzja o rezygnacji z inwestycji." - poinformowała spółka w oficjalnym komunikacie.

Pod koniec ubiegłego roku, po informacji o planach Gryfskandu dotyczących budowy fabryki węgla drzewnego oraz innej inwestycji związanej z budową mas bitumicznych, mieszkańcy zebrali ponad pięć tysięcy podpisów pod protestem przeciwko zlokalizowaniu tych zakładów w strefie przemysłowej w Ustrzykach Dolnych. Protest okazał się skuteczny, a urząd

Na Giełdzie Ogłoszeń portalu Drewno.pl ukazały się oferty, w których Gryfskand oferuje do sprzedaży surowiec drzewny pochodzący z bieszczadzkich nadleśnictw, zakupiony z myślą o nowym zakładzie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz