/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DREWNO BUDOWLANE

Producent systemów szalunkowych realizuje inwestycję wartą 30 mln zł

Autor: oprac. red
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Data: 2019-03-11


Firma Palisander, dostawca systemów szalunkowych, podpisała z firmą Strabag umowę, w ramach której powstanie nowe Centrum Logistyczne spółki Palisander. Inwestycja o wartości ponad 30 mln zł realizowana jest w Choroszczy k. Białegostoku.

Producent systemów szalunkowych realizuje inwestycję wartą 30 mln złProducent systemów szalunkowych realizuje inwestycję wartą 30 mln złFot. Palisander

Palisander sp. z o.o. to jeden z największych na krajowym rynku dostawców systemów szalunkowych. Firma produkuje i wynajmuje firmom budowlanym szalunki. W jej ofercie znajdują się zarówno systemy szalunkowe renomowanych producentów, jak i autorskie rozwiązania, do których używane jest drewno w postaci sklejki, dźwigarów drewnianych czy płyt warstwowych z drewna.

Zawarta na początku marca umowa dotyczy budowy obiektu o powierzchni ponad 7,2 tys. m2. Projekt zakłada budowę budynku biurowo-socjalnego, złożonego z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej oraz hali zakładu napraw, magazynów i myjni, a także wiaty odbiorów wraz z infrastrukturą techniczną. Kubatura obiektu to w sumie blisko 50 tys. m3. 2000 m2 powierzchni zajmie część przeznaczona na biura, powstanie też naziemny parking z 78 miejscami postojowymi.

-Nieustannie się rozwijamy i powiększamy swój udział w rynku, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę Centrum Logistycznego. Chcemy wykorzystywać najnowsze technologie w zakresie modernizacji i renowacji szalunków, a także poprawić komfort pracy naszych pracowników. Taki rozbudowany obiekt wraz z infrastrukturą na pewno nam w tym pomoże - mówi Sławomir Żubrycki, prezes Palisander sp. z o.o..

Inwestycja obejmuje również budowę placu składowego o powierzchni 35 tys. m2, murów oporowych, zbiorników przeciwpożarowych oraz dwóch podziemnych zbiorników na gaz płynny LNG wraz z instalacją zewnętrzną.

-Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do konserwacji szalunków, zamierzamy więc inwestować również w innowacyjne technologie i maszyny - dodaje Żubrycki. -Tak duża inwestycja wiąże się ze wzrostem zatrudnienia, a rekrutacja pracowników do nowego obiektu zacznie się na początku przyszłego roku. Prace budowlane właśnie ruszają, a ich zakończenie przewidziane jest na początek przyszłego roku.

***

Spółka Palisander istnieje od 1993r. i obecnie jest jedyną firmą ze 100% polskim kapitałem, działającą na rynku szalunkowym. Jako jeden z branżowych liderów, spółka współpracuje ze wszystkimi najlepszymi wykonawcami konstrukcji żelbetowych – działa w zakresie budownictwa kubaturowego, przemysłowego, jak i inżynieryjnego. Zatrudnia blisko 200 osób w swojej siedzibie w Białymstoku i w dwóch oddziałach - w Katowicach i w Swarzędzu pod Poznaniem, za pośrednictwem, których obsługuje rynek całej Polski i krajów ościennych.

Producent systemów szalunkowych realizuje inwestycję wartą 30 mln zł (Zdjęcia: 2)

Producent systemów szalunkowych realizuje inwestycję wartą 30 mln złWizualizacja Centrum Logistycznego w Choroszczy

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz