/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Rekord podczas aukcji drewna specjalnego w RDLP Piła

Lasy Państwowe

Autor: Dominika Nadolna / oprac. red
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2019-03-11


W środę 6. marca odbyło się rozstrzygnięcie IV Submisji Drewna Specjalnego z terenu RDLP w Pile. Nabywcy wylicytowali rekordowe ceny i zakupili niemal całe wystawione do sprzedaży drewno.

Rekord podczas aukcji drewna specjalnego w RDLP PiłaRekord podczas aukcji drewna specjalnego w RDLP PiłaFot. Lasy Państwowe

Sprzedaż drewna specjalnego z terenu RDLP Piła realizowana w procedurze submisji, czyli specjalnego rodzaju aukcji, odbyła się po raz czwarty. Zaoferowany surowiec pochodził z terenu ośmiu nadleśnictw.

Oferta objęła 415 sztuk drewna (losów) o łącznej objętości 487 m3, z czego nabywców znalazło 395 losów o objętości 459 m3. Z powodu nie osiągnięcia ceny minimalnej oraz braku zainteresowania nie sprzedano 20 losów.

Kłoda drewna dębowego o największej średnicy (121 cm) i największym obwodzie (418 cm) pochodziła z Nadleśnictwa Durowo. Sztuką o największej objętości (3,23 m3) był dąb z Nadleśnictwa Kaczory o długości 5,70 m i średnicy 85 cm.

Podczas tegorocznej submisji średnia cena za jeden m3 wyniosła 2314,95 zł. Osiągnięto także rekordową cenę w historii pilskich submisji - 4700 zł za m3. Natomiast za największą sztukę,  czyli wspomniany powyżej dąb  z Nadleśnictwa Kaczory, nabywca zaoferował aż 11.977 zł (3708 za m3), osiągając tym samym najwyższą wartość za pojedynczy los. 

Nabywcami drewna są klienci z rynku krajowego oraz firmy z Rumunii i Estonii.

-Dziękuję wszystkim firmom za udział - powiedział Damian Szcześniak dyrektor RDLP w Pile. -Wyniki submisji pozytywnie zaskoczyły i utwierdziły nas w przekonaniu, aby organizować submisję w następnych latach.

Sprzedane drewno będzie przeznaczone na okleinę (do wykorzystania przy produkcji mebli) i lamele (górne części paneli podłogowych), a także do produkcji beczek dębowych przeznaczonych do przechowywania alkoholi. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz