/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Kronospan podpisał umowę na dostawę i montaż nowego elektrofiltru

Kronospan Szczecinek

Autor: oprac. dja
Źródło: Kronospan Szczecinek
Data: 2019-03-04


Kronospan podpisał umowę, dzięki której w zakładzie produkcyjnym w Szczecinku zainstalowany zostanie system filtracji pyłu i aerozoli powstających przy produkcji płyt drewnopochodnych. To kolejny etap modernizacji systemu ogrzewania suszarni obu funkcjonujących w zakładzie ciągów produkcyjnych do produkcji płyt MDF. Obecnie zakład wyposaża obie linie produkcyjne w mokry elektrofiltr, tzw. WESP (z ang.: Wet Electrostatic Precipitator) oraz dodatkowo wprowadza system biologicznego oczyszczania gazów odlotowych z suszarni MDF.

Kronospan podpisał umowę na dostawę i montaż nowego elektrofiltru Kronospan podpisał umowę na dostawę i montaż nowego elektrofiltru Fot. Scheuch

W ramach podpisanej umowy do Szczecinka dostarczony i zainstalowany zostanie mokry elektrofiltr i system biologicznego oczyszczania (tzw. bio-skruber) gazów z suszarni MDF. Nowe urządzenia znacząco wpłyną na obniżenie poziomu zanieczyszczeń emitowanych przez zakład do atmosfery. Nowa instalacja uruchomiona ma zostać do końca listopada 2019r.

Jak informuje Kronospan, elektrofiltr Sena produkowany przez firmę Scheuch to urządzenie tego samego producenta i o takim samym standardzie, jak działające w zakładzie Kronospan w Salzburgu (Austria). Instalacja będzie posiadać wysokiej klasy zaawansowany system sterowania i zabezpieczeń,

Inwestycja zapewni dotrzymanie europejskich wymagań jakie producentom m.in. płyt drewnopochodnych narzuca unijna dyrektywa BAT (stosowanie najlepszych dostępnych technologii) oraz stanowi wypełnienie uzgodnień zawartych z Burmistrzem Miasta Szczecinek.


Jak działa SENA
Chłodzenie - W celu zagwarantowania optymalnej wydajności filtracji i poziomu bezpieczeństwa, gaz wylotowy jest wtryskiwany przez krążącą wodę przed wejściem do filtra. To nasyca gaz wilgocią i go chłodzi.
Płuczka - Substancje rozpuszczalne w wodzie, jak również większe cząstki pyłu zostają oddzielone w skruberze. Ponadto skruber zapewnia równomierny rozkład przepływu na całym przekroju filtru w celu zapewnienia optymalnych warunków filtracji w mokrym elektrofiltrze.
Mokry elektrofiltr - Drobne cząstki pyłu i aerozole (niebieska mgiełka) są filtrowane w elektrofiltrze o budowie plastra miodu, który jest periodycznie czyszczony przez przepłukiwanie wodą obiegową.
Uzdatnianie wody - Oprócz skutecznego oczyszczania powietrza wylotowego, oczyszczeniu podlega także użyta w procesie woda technologiczna. Zostaje ona oczyszczona za pomocą połączenia sedymentacji (wytrącanie z roztworu wodnego) i odwirowania, zaś dodatki i eksfiltracja optymalizują ten proces.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz