/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Kronospan Szczecinek wykreślony z KRS

Kronospan Polska

Autor: oprac. dja
Źródło: Kronospan Polska
Data: 2019-01-25


10. grudnia 2018r. spółka Kronospan Szczecinek została wykreślona z Krajowego Rejestru Sądowego. Zmiana wynika z połączenia Kronospan Szczecienk sp. z o.o. z Kronospan Polsak sp. z o.o.

Kronospan Szczecinek wykreślony z KRSKronospan Szczecinek wykreślony z KRSFot. D.Jabłoński

Połączenie przeprowadzono na koniec września czyli z końcem roku obrachunkowego obu spółek zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych poprzez przeniesienie całego majątku spółki Kronospan Szczecinek na spółkę Kronospan Polska.

W efekcie połączenia Kronospan Polska sp. z o.o jako spółka przejmująca wstąpiła jako następca prawny, we wszystkie prawa i obowiązki spółki Kronospan Szczecinek jako spółki przejmowanej.

Jak poinformował zarząd spółki, od dnia 1. października 2018 roku wszelkie faktury oraz inne dokumenty rozliczeniowe wystawiane są na lub przez Kronospan Polska.

Wskutek połączenia, spółka Kronospan Szczecinek została rozwiązana bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego i została wykreślona z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

Jak wyjaśnia zarząd spółki, reorganizacja spółek Grupy Kronospan ma charakter wewnętrzny i jej celem jest usprawnienie funkcjonowania spółki oraz zakładu produkcyjnego w Szczecinku, a także uproszczenie relacji z kontrahentami. Zarząd potwierdził również, iż w związku z przejęciem Kronospan Szczecinek, Kronospan Polska zamierza prowadzić działalność w dotychczasowym przedmiocie i zakresie, a także w przedmiocie i zakresie działalności prowadzonej wcześniej przez Kronospan Szczecinek.

Na dzień 30. września 2018 roku kapitał zakładowy Kronospan Polska wynosił 2,5 mln zł. Jedynym wspólnikiem spółki posiadającym 100% jej udziałów jest Kronospan Holdings P.L.C. z siedzibą w Nikozji, Cypr. Kapitał zakładowy Kronospan Szczecienek wg KRS wynosił 1,1 mld zł.

Według raportu skonsolidowanego Grupy Kapitałowej Kronospan Polska sp. z o.o w której skład wchodzą:

  • Kronospan Polska sp. z o.o,
  • Kronospan Szczecinek sp. z o.o. (spółka zależna Kronospan Polska),
  • KB sp. z o.o. Szczecienk s.k. (spółka zależna w 100% od Kronospan Szczecinek)

grupa osiągnęła w roku obrachunkowym 2017/2018 przychody w wysokości 2,011 mld zł (rok poprzedni 1,860 mld zł) oraz wypracowała zysk netto na poziomie 129,427 mln zł (rok poprzedni 139,714 mln zł).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA