/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Konkurs „Sprawny w zawodzie” odbędzie się w dniach 14-15.03.2019r.

Autor:
Źródło: Zespól Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
Data: 2019-02-21


Ważnym i istotnym zagadnieniem dla każdego społeczeństwa jest, aby jego obywatele posiadali jak największą wiedzę i umiejętności oraz kompetencje, zarówno w aspekcie ogólnokształcącym, jak i zawodowym. Jest to m.in. głównym zadaniem szkolnictwa w naszym kraju. Szczególną rolę w drodze do osiągnięcia tego celu ma do spełnienia szkolnictwo zawodowe, które oprócz treści ogólnych musi przekazać uczniom wiedzę zawodową popartą opanowaniem konkretnych umiejętności zawodowych.

Konkurs Sprawny w Zawodzie – Stolarz i Technik Technologii DrewnaKonkurs Sprawny w Zawodzie – Stolarz i Technik Technologii DrewnaFot. D.Jabłoński

Nie jest to zadanie proste ani łatwe. Szkoły zawodowe stale szukają metod i sposobów na to, aby szkolenie było jak najbardziej efektywne i na jak najwyższym poziomie. Jednym ze sposobów umożliwiającym osiągnięcie tego celu jest organizowanie różnego rodzaju konkursów w tym i konkursów zawodowych.

Taką próbą umożliwiającą poszerzenie oferty edukacyjnej są organizowane od 1998 r. w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu konkursy: „Sprawny w Zawodzie„ – Stolarz i Technik Technologii Drewna. Organizacja konkursów jest inicjatywą oddolną, której inicjatorami byli i są do dzisiaj nauczyciele przedmiotów zawodowych drzewnych mgr inż. Franciszek Synowiec z ZSZ TS w Oświęcimiu oraz mgr inż. Robert Mikołajek z ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Celem organizacji konkursów jest umożliwienie rywalizacji uczniów klas w grupie zawodowej stolarskiej oraz klas technikum drzewnego. Wyrabianie u uczniów zainteresowań zawodowych oraz wytwarzanie atmosfery fachowości i prestiżu zawodowego. Zwrócenie uwagi na uczniów zdolnych w aspekcie ogólnozawodowym. Analiza tematyki programów w aspekcie możliwości i jakości ich realizacji. Umożliwienie kontaktów międzyszkolnych oraz wymianę doświadczeń.

Powyższe cele realizowane są poprzez przyjęte założenia, zgodnie, z którymi finał konkursu posiadał rangę międzywojewódzką (regionalną), umożliwiającą wzięcie udziału w konkursie zainteresowanych szkół z województwa małopolskiego i śląskiego. Finał konkursu poprzedzony jest edycją szkolną, w ramach, której wyłonieni zostają uczniowie biorący udział w finale. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane zasadnicze szkoły zawodowe oraz technika posiadające oddziały o profilu drzewnym. Dopuszcza się możliwość uczestnictwa w konkursie uczniów z klas programowo niższych lub z klas programowo pokrewnych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa a zdobywcy I, II i III miejsca nagrodzeni zostaną dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, natomiast zdobywcy IV i V miejsca, dyplomami. Konkursy są otwarte dla szkół z innych województw i regionów.

VII OGÓLNOPOLSKI KONKURSU „SPRAWNY W ZAWODZIE” odbędzie się w dniach 14-15.03.2019r. w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcim.
Zapraszamy szkoły oraz firmy pragnące wesprzeć wydarzenie do kontaktu: www.sprawnywzawodzie.pl

Liczba wyświetleń: 2733


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA