/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Urządzenia do łączenia drewna

Więcej możliwości dzięki rozsądnemu zagospodarowaniu odpadów

Autor: Aleksandra Lamek
Źródło: Kurier Drzewny
Data: 2019-02-28


Firma Nowigo wciąż się rozwija, inwestując w nowoczesne technologie. Niedawno zakupiono specjalistyczną maszynę Grecon ProfiJoint, umożliwiającą łączenie elementów na długość przez mikrowczepy.

Więcej możliwości dzięki rozsądnemu zagospodarowaniu odpadówWięcej możliwości dzięki rozsądnemu zagospodarowaniu odpadówFot. NOWIGO

Firma Nowigo od kilku lat działa w Pomarzanowicach koło Poznania. Można się tu zaopatrzyć m.in. we fryzy liściaste i iglaste, listwy meblowe dedykowane dla stelaży mebli tapicerowanych czy różnorodne elementy meblowe. W związku z rozszerzeniem oferty i zwiększonym zainteresowaniem klientów, firma postanowiła w ostatnim czasie zainwestować w nowoczesną linię do łączenia elementów drewnianych na mikrowczepy.

- Doszliśmy do wniosku, że jeśli chcemy w sposób bardziej ekonomiczny podchodzić do procesu produkcji, warto wykorzystać również odpady, które w tym czasie powstają – mówi Rafał Gałązka, współwłaściciel firmy Nowigo. - Nasza nowa maszyna Grecon ProfiJoint w pełni to umożliwia, sprawiając, że produkcja listew w zakładzie wzrasta o 100 m3 miesięcznie. Dzięki niej możemy w przyszłościteż poszerzyć naszą ofertę o kantówkę okienną.

Maszyna Grecon ProfiJoint marki Weinig dostarczona nam przez firmę ZWEIG Maszyny Stolarskieto wydajne i kompleksowe urządzenie, składające się z frezarki, automatycznego systemu podawania kleju, stacji przekazywania i prasy. Dzięki wysokiemu standardowi narzędziowemu możliwa jest produkcja precyzyjnych profili wczepów. Piły podcinające pracują z obrotami współbieżnym, co zapobiega wyrwaniom drewna. Pośredni napęd zapewnia wysokie rezerwy wydajności oraz bezwibracyjną obróbkę krótkich elementów, co ułatwia uzyskanie idealnie szczelnych połączeń.

Więcej możliwości dzięki rozsądnemu zagospodarowaniu odpadówWięcej możliwości dzięki rozsądnemu zagospodarowaniu odpadówFot. NOWIGO

- Maszynę Grecon ProfiJoint wykorzystujemy głównie do sosny, świerka i buku – mówi Rafał Gałązka. - Maksymalna długość listew, jakie możemy dzięki niej wyprodukować, to 6 metrów, ale oczywiście każdy klient może sam wybrać wymiary, jakich akurat potrzebuje.

Surowiec do produkcji dostarczany jest przez firmę Kubi z Pomorza, która gwarantuje tarcicę najwyższej jakości. Klientami firmy Nowigo są duże zakłady meblarskie z terenu całej Polski oraz niewielkie firmy lokalne. Miesięcznie przerabianych jest około 1000 m3tarcicy.

www.nowigo.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA