/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WĘGIEL DRZEWNY

Gryfskand zmodernizuje zakład w Gryfinie

Gryfskand

Autor: oprac. dja
Źródło: Gryfskand
Data: 2019-02-07


Gryfskand planuje modernizację zakładu produkcji węgla drzewnego w Gryfinie. Inwestycje unowocześnią proces produkcji i pozytywnie wpłyną na środowisko.

Gryfskand zmodernizuje zakład w GryfinieGryfskand zmodernizuje zakład w GryfinieFot. Gryfskand

Na 2019r. firma zaplanowała budowę nowego filtra komina w suszarni brykietu. W przyszłym roku powstaną silosy na surowiec do produkcji brykietów oraz nowe, hermetyczne linie transportowe. Dzięki nowym rozwiązaniom zakład w Gryfinie 40-krotnie zmniejszy emisję pyłów.

-Te inwestycje to krok milowy, jeśli chodzi o modernizację zakładu - mówi Jacek Kurzaj, dyrektor zakładu w Gryfinie. Przedsiębiorstwo ma już swoje lata - powstało na początku XX wieku, a wiele urządzeń jest już przestarzała. Stąd firma Gryfskand czyni starania, by zakład unowocześnić i wprowadzić rozwiązania przyjazne środowisku i okolicznym mieszkańcom. Niedawno zarząd firmy podjął decyzję o zakupie nowego filtra komina w suszarni brykietu. Zostanie on zamontowany we wrześniu tego roku. -Umowa z dostawcą jest już podpisana. Ponieważ jest to urządzenie produkowane na zamówienie, musimy poczekać na jego wykonanie - wyjaśnia Jacek Kurzaj.

Wcześniej ruszy natomiast przebudowa dachu suszarni. Zostanie on podwyższony tak, by w środku zmieścił się wspomniany filtr. Dzięki temu, cały proces suszenia surowca będzie się odbywał w pomieszczeniu zamkniętym, co pozwoli na dziesięciokrotnie ograniczenie emisji pyłów z tego etapu produkcji. Koszt inwestycji to ok. 1,5 mln zł.

Jeszcze większe przedsięwzięcie firma Gryfskand zaplanowała na przyszły rok. Jego celem jest pełna hermetyzacja procesu składowania i transportu surowca do produkcji brykietu. Obecnie jest on składowany pod wiatą i dostarczany przy pomocy ładowarek i wózków, co niestety powoduje duże pylenie. Po zakończeniu inwestycji surowiec będzie składowany w silosach, a jego transport będzie zamknięty i zautomatyzowany.

W tej chwili dobiega końca budowa zadaszonego magazynu surowca, który zastąpi dotychczasową wiatę. To działanie z kolei ograniczy tzw. emisję wtórną pyłów. Magazyn będzie gotowy jeszcze w tym miesiącu.

Również w lutym zakończy się budowa nowej linii produkcyjnej grilli jednorazowych. Dzięki tej inwestycji znacząco poprawią się warunki pracy - zmniejszy się hałas i zapylenie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz