/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Konkurs Zbuduj Rower z Drewna po raz czwarty

Koło Naukowe Technologów Drewna WTD w Poznaniu

Autor:
Źródło: Koło Naukowe Technologów Drewna WTD w Poznaniu
Data: 2019-01-23


Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ogłasza IV edycją konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”, którego przedmiotem jest własnoręcznie wykonany rower z drewna.

Konkurs Zbuduj Rower z Drewna po raz czwartyKonkurs Zbuduj Rower z Drewna po raz czwartyFot. KNTD WTD w Poznaniu

Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz krzewienie kultury technicznej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Konkurs odbywa się na Wydziale Technologii Drewna cyklicznie, co 2 lata od 2013 roku. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród przygotowanych pojazdów znalazły się różne rozwiązania konstrukcyjne – od roweru posiadającego przekładnię zębatą zamiast łańcucha po 3-osobowy rower o długości przekraczającej 3 metry.W roku 2017 zorganizowano konkurs, którego przedmiotem były rowery przeznaczone dla młodszego grona użytkowników. Warto także wspomnieć, że drewniane pojazdy przygotowane przez uczestników konkursu miały okazję gościć w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Rowery wykonane przez Kacpra Manikowskiego, Mikołaja Sowackiego oraz Krzysztofa JagiełłoRowery wykonane przez Kacpra Manikowskiego, Mikołaja Sowackiego oraz Krzysztofa JagiełłoFot. KNTD WTD w Poznaniu

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci szkół wyższych oraz doktoranci. W szczególnych przypadkach przewidziano możliwość uczestnictwa dla osób nie spełniających powyższych wymagań, dlatego wszystkich zainteresowanych prosi się o kontakt z organizatorami konkursu.

Aby rower został dopuszczony do konkursu, posiadać musi co najmniej ramę z drewna lub/i materiałów drewnopochodnych, natomiast jego pozostałe elementy oraz osprzęt mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. Ilość i jakość elementów roweru wykonanych z drewna wpływa na ostateczną ocenę pracy. Pamiętać również należy, iż rower spełniać musi funkcję transportową.

W celu zgłoszenia roweru do konkursu należy pobrać i wypełnić kartę zgłoszenia, a następnie przesłać ją pocztą elektroniczną do dnia 20. lutego 2019r. na adres wyszczególniony w regulaminie. Uczestnik zobowiązany jest dostarczyć wykonany rower wraz z podpisanym oświadczeniem do dnia 20. maja 2019r. do siedziby Koła Naukowego Technologów Drewna mieszczącej się w budynku Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (ul. Wojska Polskiego 38/42, 60-627 Poznań). Właśnie tam, dnia 12. czerwca 2019 roku, odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród.

Sponsorzy:

Patronat medialny:

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć w wydarzeniu opublikowanym na portalu Facebook pod adresem https://www.facebook.pl/KNTDpoznan, a także skanując poniższy kod:


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz