/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

IKEA Industry sprzedała fabrykę mebli w Skoczowie

Autor: oprac.red
Źródło: IKEA Industry
Data: 2019-01-21


IKEA Industry zakończyła proces sprzedaży zakładu produkcyjnego w Skoczowie. 1. lutego 2019 roku fabrykę przejmie szwedzki holding Båanta AB. Zakład będzie działał pod nazwą Bampton sp. z o.o.

IKEA Industry sprzedała fabrykę mebli w SkoczowieIKEA Industry sprzedała fabrykę mebli w SkoczowieFot. IKEA Industry

20. grudnia 2018r. zarząd zakładu w Skoczowie poinformował pracowników o zakończeniu procesu poszukiwania nowego właściciela. Fabrykę przejmie szwedzki holding Båanta AB, który 1,5 roku temu przejął od IKEA Industry fabrykę Hedlunda Industri AB na północy Szwecji. -Cieszymy się, że nasz zakład produkcyjny w Skoczowie trafi do sprawdzonego partnera biznesowego, który wykorzysta jego potencjał i poszerzy zakres działalności. Naszym priorytetem było zagwarantowanie ciągłości zatrudnienia dla wszystkich pracowników - powiedział Henrik Andersson, manager dywizji Solid Wood w IKEA Industry.

Fabryka w Skoczowie nadal pozostanie dostawcą IKEA i będzie kontynuować produkcję mebli sosnowych. Nowy właściciel planuje wprowadzenie kolejnych produktów, co będzie istotnym czynnikiem sukcesu dla tego zakładu. Kontynuację zatrudnienia zapewniono wszystkim pracownikom z liczącej 300 osób załogi.

IKEA Industry poinformowała o rozpoczęciu poszukiwań nowego właściciela zakładu w Skoczowie w październiku 2017r. Jak poinformowano, powodem decyzji o sprzedaży fabryki była "chęć zapewnienia długoterminowej rentownej działalności gospodarczej". IKEA Industry wytwarza meble wyłącznie na potrzeby IKEA, co nie pozwalało na rozwój portfolio produktów i pozyskanie większej liczby klientów.

-Zakład w Skoczowie będzie odgrywać istotną rolę w realizacji naszej długoterminowej strategii biznesowej oraz pozwoli uzupełnić dotychczasowe portfolio produktów. Fabryka ma ustabilizowane procesy produkcyjne i wartościowy park maszynowy. -Jestem przekonany, że dobra kondycja zakładu to zasługa pracowników - ich umiejętności i zaangażowania - komentuje Jerry Johansson, prezes Hedlunda Industri AB. -Dostęp do surowca, sprawny transport i stabilna sytuacja gospodarcza sprawiają, że Skoczów to doskonałe miejsce do rozwoju naszego biznesu - dodaje.

Zakład w Skoczowie był częścią IKEA Industry od 1998r. Zajmuje się produkują mebli i elementy z drewna litego. Fabryka zatrudnia 300 pracowników w systemie trzyzmianowym. W Polsce IKEA Industry zatrudnia 10.000 osób w 15 zakładach produkcyjnych w 12 lokalizacjach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz