/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Trakpol rozbuduje zakład w Wielbarku

Autor:
Źródło: WMSSE
Data: 2019-01-10


19. grudnia 2018r. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA podpisał decyzję o wsparciu inwestycji ZPUH Trakpol – Zdzisław Kobus w Wielbarku.

Trakpol rozbuduje zakład w WielbarkuTrakpol rozbuduje zakład w WielbarkuFot. WMSSE

Właściciel firmy zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2 mln zł i utworzenie minimum 3 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie realizowane będzie w Wielbarku na działkach o powierzchni 2,3399 ha.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa istniejącej hali produkcyjnej mająca na celu zwiększenie powierzchni użytkowej. Istotną część projektu stanowi zakup linii do rozkroju kłody sosnowej i traka taśmowego, które pozwolą na zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu.

Projekt przewiduje również budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 1070 m2, w której zostanie zainstalowana linia do produkcji pelletu z drewna. Firma planuje również uruchomienie produkcji opakowań drewnianych oraz innych wyrobów z drewna.

Firma Trakpol działa na rynku od 1997r. W tartaku produkowana jest tarcica, która jest surowcem do dalszego przetworzenia lub sprzedawana odbiorcom zewnętrznym. W zakładzie wykonywane są również: listwy wykończeniowe, ozdobne listwy rogowe, wałki, ćwierćwałki, boazerie, elementy stolarki budowlanej, których odbiorcami są markety budowlane.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz