/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer: Pożar zatrzymał pracę zakładu w Baruth

Autor: oprac. dja
Źródło: rbb
Data: 2019-01-09


Pożar jaki miał miejsce w miniony weekend w fabryce płyt drewnopochodnych w Baruth (Niemcy), spowodował zatrzymanie linii produkcyjnej MDF. Fabryka w Baruth to jeden z ośmiu zakładów produkcyjnych należących do Grupy Pfleiderer, zajmuje się produkcją płyt MDF i HDF.

Pfleiderer: Pożar zatrzymał pracę zakładu w BaruthPfleiderer: Pożar zatrzymał pracę zakładu w BaruthFot. rbb-online.de

Pożar wybuchł w suszarni wiórów - wieży o wysokości 13 piętrowego budynku. Straż pożarna została powiadomiona o zdarzeniu w piątek 4. stycznia ok. godz 23:30.

Automatyczny system przeciwpożarowy odciął zagrożoną strefę i zatrzymał linię produkcyjną. Jak informują strażacy, podczas pożaru w wieży dwukrotnie nastąpił wybuch pyłu, a część zniszczonych elementów suszarni spadła na zakład z wysokości ok. 40m. W akcji gaszenia pożaru, która trwała do rana w sobotę, wzięły udział 22 zespoły strażaków.

Przyczyna pożaru, zakres szkód i wpływ na dalszą produkcję są obecnie szczegółowo badane. Uszkodzenia są jednak są na tyle poważne, że na chwilę obecną nie wiadomo kiedy fabryka będzie mogła wznowić produkcję.

-Naszym celem jest jak najszybsze wznowienie produkcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami w celu rozważenia ich indywidualnych sytuacji związanych z realizacją zamówień i dostawami - informują przedstawiciele Pfleiderer Group.

Liczba wyświetleń: 2508


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA