/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

IKEA przeprowadzi audyt w fabrykach Kronospan

IKEA

Autor: oprac. dja
Źródło: IKEA
Data: 2019-01-09


IKEA poinformowała, że przeprowadzi audyty w zakładach produkcyjnych Kronospan w Szczecinku i Mielcu. IKEA będzie kontrolować czy Kronospan przestrzega wytycznych IWAY.

IKEA przeprowadzi audyt w fabrykach KronospanIKEA przeprowadzi audyt w fabrykach KronospanFot. D.Jabłoński

"W IKEA jesteśmy świadomi uwag związanych z zanieczyszczeniem środowiska, wpływem na zdrowie i innymi problemami zgłaszanymi przez mieszkańców Szczecinka i Mielca, Alarmy Smogowe i Global Compact Polska. Obawy te zostały wzięte pod uwagę, dlatego też podejmiemy odpowiednie działania, takie jak dwa zaplanowane audyty w zakładach produkcyjnych" - poinformowała w oświadczeniu IKEA. Firmy ustaliły, że audyty zostaną przeprowadzone w zakładach produkcyjnych Kronospan w Szczecinku i Mielcu i rozpoczną się w lutym 2019r.

IKEA współpracuje z około tysiącem dostawców na ponad 50 rynkach. "Zrównoważony rozwój jest jednym z naszych priorytetów i z wielką uwagą oraz dokładnością zajmujemy się wszelkimi wątpliwościami związanymi z tą kwestią" - pisze IKEA. W tym celu w 2000r. opracowano IWAY - Kodeks Postępowania IKEA dla dostawców produktów. W dokumencie zdefiniowano minimalne wymagania wobec dostawców i usługodawców w zakresie warunków pracy, warunków środowiskowych i społecznych, a także opisuje, czego dostawcy mogą oczekiwać od IKEA w zamian. Od ubiegłego roku przyjęcie kodeksu jest obowiązkowe dla wszystkich firm, które chcą współpracować z IKEA. Zgodnie z zapisami IWAY, jeśli którykolwiek z partnerów biznesowych IKEA nie spełni przepisów kraju, w którym prowadzi działalność lub regulacji IWAY, i nie wykaże chęci poprawy, koncern zakończy z nim współpracę.

Globalnie IKEA Range & Supply i IKEA Industry kupuje drewniane komponenty od firmy Kronospan w wielu regionach – w tym także w Polsce. Kronospan zgodził się wdrożyć standardy IKEA IWAY.

W polskich zakładach należących do Kronospanu trwa także proces wdrażania BAT (best available techniques – najlepsze dostępne techniki). BAT to nowy unijny standard, dotyczący ograniczania emisji zanieczyszczeń środowiska przez przemysł, którego wymagania wejdą w życie w listopadzie 2019 roku. Pod pojęciem BAT rozumiane są technologie produkcji, robót i usług, które w świetle współczesnej nauki i technologii najlepiej nadają się do osiągnięcia celów środowiskowych, z zastrzeżeniem dostępności technicznej możliwości jej zastosowania. Każdy sektor przemysłu (w tym branża drzewna) ma ustalone kryteria, które musi spełniać podczas działalności.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz