/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

4 mln strat po pożarze fabryki mebli w Wieruszowie

Państwowa Straż Pożarna

Autor: oprac. red
Źródło: Państwowa Straż Pożarna
Data: 2019-01-05


Wstępnie oszacowane straty powstałe w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w minioną środę w zakładzie produkcji mebli w Wieruszowie, wyceniono na ok. 4 mln zł.

4 mln strat po pożarze fabryki mebli w Wieruszowie4 mln strat po pożarze fabryki mebli w WieruszowieFot. tugazeta.pl / youtube.com

Pożar wybuchł 2. stycznia około 5.00 nad ranem w hali produkcyjnej fabryki mebli przy ul. Teklinowskiej w Wieruszowie. Walka z nim trwała kilkanaście godzin. W ocenie strażaków był to duży i trudny pożar. Łącznie w akcji gaśniczej wzięło udział 25 zastępów straży pożarnej. Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Pożar wybuchł chwilę po tym, jak na pierwszą zmianę przyszli pracownicy. Istnieje możliwość, że mogło dojść wtedy do zwarcia instalacji elektrycznej. W hali produkcyjnej znajdowały się m.in. pianki i materiały tapicerskie. W momencie przyjazdu strażaków potężne płomienie wychodziły już na dach hali.

Wstępnie oszacowane straty to blisko 4 mln zł. Około 800 tys. zł to wartość zniszczonych budynków, natomiast 3 mln zł to wyposażenie tej hali razem z materiałami służącymi do produkcji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA