/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK MEBLI

Rośnie sprzedaż polskich mebli do Niemiec

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2018-12-17


W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2018r. Polska umacniała swoją pozycję na niemieckim rynku mebli. Wartość eksportu w ciągu trzech kwartałów br. sięgnęła 2,465 mld euro, co oznacza wzrost o 3,1% w stosunku do ubiegłego roku - wynika z informacji Związku Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM).

Rośnie sprzedaż polskich mebli do NiemiecRośnie sprzedaż polskich mebli do NiemiecFot. D.Jabłoński

Dobre wyniki polskich producentów realizowane są pomimo osłabienia popytu na rynku mebli jaki ma miejsce w Niemczech. Udział Polski w całkowitym imporcie mebli do Niemiec to ok. 26%.

Dobre dane od producentów mebli potwierdza Główny Urząd Statystyczny. W październiku br. polskie firmy wyprodukowały łącznie 2.814 tys. sztuk mebli drewnianych w rodzaju stosowanych w pokojach stołowych i salonach, wobec 2.615 tys. sztuk w październiku 2017r. W tym samy okresie czasu o blisko 10 % wzrosła produkcja mebli drewnianych do sypialni (do poziomu 661 tys. sztuk) oraz o ok. 5% mebli kuchennych (427 tys. sztuk).

Według prognoz całkowita wartość polskiej produkcji mebli w 2018r. może wzrosnąć o ok. 10% w stosunku do roku ubiegłego i osiągnąć nawet 50 mld zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz