/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PAPIER I CELULOZA

Michał Jarczyński wraca do Arctic Paper

Arctic Paper

Autor: oprac. dja
Źródło: Arctic Paper
Data: 2018-12-11


Per Skoglund został odwołany z funkcji prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego Arctic Paper SA ze skutkiem na dzień 31. stycznia 2019r. Rada nadzorcza spółki uznała, że w związku z kolejnym etapem wdrażenia nowej strategii firmy konieczna jest zmiana jej kierownictwa. Skoglunda zastąpi Michał Jarczyński.

Michał Jarczyński powraca na stanowisko Prezesa Zarządu Arctic Paper SAMichał Jarczyński powraca na stanowisko Prezesa Zarządu Arctic Paper SAFot. Arctic Paper

Michał Jarczyński pełnił już funkcję prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego Arctic Paper SA w latach 2009-2013.

-W imieniu całej firmy chciałbym podziękować Perowi Skoglundowi za jego 13-letni wkład w rozwój Arctic Paper. W czasie pełnienia funkcji prezesa zarządu opracował i rozpoczął wdrażanie nowej strategii dla segmentu papieru w Grupie. Zgodziliśmy się, że teraz - gdy firma wkracza w nową fazę - nadszedł czas na zmianę przywództwa – powiedział Per Lundeen, Przewodniczący Rady Nadzorczej Arctic Paper SA.

Michał Jarczyński uzyskał tytuł inżyniera mechanika na Politechnice Poznańskiej oraz ukończył studia podyplomowe z finansów i controllingu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest laureatem nagrody Ministra Przemysłu w konkursie „Najciekawsze inicjatywy rozwoju przedsiębiorstw” w 1993r.

W latach 1990-1998 pracował w konsultingu, między innymi jako senior trainer w Price Waterhouse International Privatisation Group. W latach 1998-2009 zatrudniony w Arctic Paper Kostrzyn SA (początkowo jako dyrektor finansowy, a od 2002 roku jako prezes zarządu). Od 2009 do 2013 pełnił funkcję CEO międzynarodowej grupy kapitałowej Arctic Paper.

W latach 2010-2013 przewodniczył w Brukseli jednej z europejskich platform technologicznych ds. innowacji, afiliowanych przy Komisji Europejskiej. Po odejściu z Arctic Paper, w latach 2013-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu Enea Operator, a także był Członkiem Zarządu PTPIREE. W 2017r. powołany został na stanowisko prezesa zarządu giełdowej spółki Radpol SA (z funkcją tą pożegna się w połowie stycznia przyszłego roku).

Michał Jarczyński wraca do Arctic Paper (Zdjęcia: 2)

Michał Jarczyński powraca na stanowisko Prezesa Zarządu Arctic Paper SAMichał Jarczyński powraca na stanowisko Prezesa Zarządu Arctic Paper SA

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz