/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BHP

Ćwiczenia strażaków na terenie zakładu Steico w Czarnkowie

Autor: oprac. dja
Źródło: PSP Czarnków
Data: 2018-12-09


W dniach 20-22. listopada br. na terenia fabryki Steico w Czarnkowie odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe Straży Pożarnej.

Ćwiczenia strażaków na terenie zakładu SteicoĆwiczenia strażaków na terenie zakładu SteicoFot. JRG PSP Czarnków

W ćwiczeniach wzięli udział strażaacy z JRG Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie umiejętności współpracy Zakładowej Służby Ratowniczej wraz z Wydziałową Grupą Ratowniczą a jednostkami PSP Czarnków i OSP z Lubasza, Sarbki – Sarbii i Krucza.

Z uwagi na fakt wystąpienia w minionym roku na terenie zakładu wypadków, w którym poszkodowani zostali pracownicy podczas ćwiczeń trenowano scenariusze, których celem było wypracowanie najlepszego sposobu udzielenia pierwszej pomocy podczas tego typu zdarzeń.

Uczestnicy ćwiczeń zmierzyli się z trzema wypadkami. Pierwszego dnia strażacy ratowali pracownika przygniecionego przez przez metalowy kontener. Kolejny scenariusz zakładał wypadek, w którym doszło do poparzenie parą wodną głowy, klatki piersiowej i rąk. Trzeciego dnia trenowano ewakuację osób poszkodowanych z hali, na której wybuchł pożar oraz działania polegające na ugaszeniu pomieszczenia tzw. „sterówki” znajdującego się wewnątrz hali i opanowania pożaru zbiornika z pyłem.

Po ćwiczeniach strażacy przeprowadzili rozpoznanie operacyjne hal produkcyjnych, podczas którego mieli możliwość zapoznania się z specyfiką obiektu, instalacjami przeciwpożarowymi oraz technologicznymi, jak również z zagrożeniami jakie mogą wystąpić podczas produkcji.

Choć wszystkie założenia ćwiczeń udało się zrealizować pomyślnie to zarówno zarząd zakładu w Czarnkowie, jak i przedstawiciele PSP widzią potrzebę ciągłego szkolenia się na budynkach produkcyjnych i magazynowych Steico.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA