/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PODŁOGI DREWNIANE

Sklepy Komfort przejmują rumuńską sieć Proges

Autor: oprac. red
Źródło: Capital.ro
Data: 2018-12-04


Specjalizująca się m.in. w sprzedaży paneli podłogowych i drzwi sieć Sklepów Komfort ma zgodę na zakup sklepów Proges działających w Rumunii.

Sklepy Komfort przejmują rumuńską sieć ProgesSklepy Komfort przejmują rumuńską sieć ProgesFot. Podnet

Jak podał serwis finansowy Capital.ro, z końcem listopada rumuński urząd ds. konkurencji wyraził zgodę na transakcję zakupu przez Sklepy Komfort spółki Podnet Consulting SRL, do której należy sieć 21 sklepów działających pod marką Proges.

Sklepy Komfort to sieć 148 sklepów w Polsce (sklepy własne i franchisingowe), zajmujące się m.in. sprzedażą paneli podłogowych, podłóg drewnianych czy drzwi. Spółka należy do grupy kapitałowej będącej własnością Michała Sołowowa.

Sklepy Proges specjalizują się w sprzedaży artykułów wyposażenia wnętrz, w tym drewnianych podłóg produkowanych przez Barlinek SA - innej spółki należącej do Sołowowa.

W latach 2010-2011, liczący 45 sklepów Proges, był jedną z największych sieci działających w branży wyposażenia wnętrz w Rumunii. Latem 2012r. spółka ogłosiła jednak niewypłacalność i jej działalnością zarządzał syndyk, którego działania zakończyły się nieprzychylnymi komentarzami prasowymi dotyczącymi wyprowadzenia ze spółki majątku. W 2015r. 20 sklepów Proges przejęła spółka Podnet Consulting SRL. Rumuńska sieć liczy obecnie 21 sklepów. W 2017r. spółka zatrudniała 116 pracowników i osiągnęła w przeliczeniu ponad 40 mln zł przychodów i ok. 2,6 mln zł zysku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA