/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Stelmet: Koszt surowca drzewnego w 2019 wzrośnie ok. 6%

Stelmet

Autor: oprac. dja
Źródło: Stelmet
Data: 2018-12-03


Zarząd Stelmet S.A. poinformował o wynikach zakupów surowca drzewnego w ramach procedur prowadzonych przez PGL Lasy Państwowe na rok 2019.

Stelmet: Koszt surowca drzewnego w 2019 wzrośnie ok. 6%Stelmet: Koszt surowca drzewnego w 2019 wzrośnie ok. 6%Fot. D.Jabłoński

Na podstawie ofert zakupu drewna złożonych w aplikacji Portal Leśno-Drzewny przez Stelmet SA oraz spółkę zależną MrGarden sp. z o.o., Grupa uzyskała możliwość zakupu surowca drzewnego w łącznej ilości około 543 tys. m3.

Wartość zakupionego drewna przez spółki z Grupy Kapitałowej Emitenta w roku kalendarzowym 2019 zostanie określona przez Lasy Państwowe w umowach kupna-sprzedaży, które zostaną zawarte pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej oraz Lasami Państwowymi.

Jak poinformowano w komunikacie spółki z Grupy Kapitałowej Stelmet w celu zabezpieczenia zakupów drewna w odpowiedniej ilości planują w przyszłym roku dokonać również zakupów drewna od podmiotu powiązanego osobowo ze Stanisławem Bieńkowskim, prezesem zarządu spółki. Według szacunków wolumen zakupionego drewna od wyżej wskazanego podmiotu nie przekroczy 10% łącznych zakupów surowca drzewnego, a warunki nabycia drewna od tego podmiotu będą realizowane na warunkach rynkowych.

Dotychczas zawarte umowy w roku kalendarzowym 2018, złożone oferty zakupu drewna na rok kalendarzowy 2019 oraz planowane zakupy drewna z podmiotem powiązanym osobowo z Prezesem Zarządu spółki zabezpieczają w co najmniej 95 % zapotrzebowanie Grupy Kapitałowej Stelmet na surowiec drzewny w roku obrotowym 2018/2019.

Według wstępnych szacunków spółki, jednostkowy koszt nabycia drewna (uwzgledniający również koszt transportu) w roku obrotowym 2018/2019 będzie wyższy o ok. 6% od kosztów nabycia drewna w roku obrotowym 2017/2018.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz