/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

IKEA ogłasza kolejny etap transformacji firmy

IKEA

Autor:
Źródło: IKEA
Data: 2018-11-23


Grupa Ingka, do której należy Ingka Holding B.V i kontrolowane przez nią podmioty, przyspiesza transformację biznesową na wszystkich rynkach: zwiększa inwestycje w obecne i nowe sklepy IKEA oraz centra dystrybucji, rozwija nowe formaty w centrach miast i koncentruje się na sprzedaży online, aby lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Grupa planuje zwiększyć dostępność produktów i przystępność cenową we wszystkich sklepach IKEA.

IKEA ogłasza kolejny etap transformacji firmyIKEA ogłasza kolejny etap transformacji firmyFot. D.Jabłoński

W wyniku tego procesu, w ciągu najbliższych dwóch lat, w miarę otwierania około 30 nowych punktów kontaktu z klientami na całym świecie, inwestycji w sieć dystrybucji oraz digitalizację, globalnie utworzonych zostanie 11.500 nowych stanowisk. Szacuje się także, że spośród 160 tysięcy stanowisk istniejących w Grupie Ingka, 7.500 może zostać zlikwidowanych, głównie na poziomie funkcji globalnych oraz krajowych biur głównych na trzydziestu rynkach.

W związku ze zmianami organizacyjnymi w Grupie w Polsce, do końca 2019r. utworzonych zostanie około 50 nowych miejsc pracy, a według szacunków, podobna liczba miejsc pracy może zostać zlikwidowana. Na tym etapie, zmiany nie będą dotyczyć większości pracowników IKEA w sklepach i centrach dystrybucji tylko biura głównego firmy.

-Polska jest globalnie jednym z trzech najszybciej rozwijających się rynków IKEA. W ubiegłym roku osiągnęliśmy 11-procentowy wzrost sprzedaży i przekroczyliśmy 4 miliardy złotych obrotów – powiedziała Carolina Garcia, prezes IKEA Retail w Polsce. -Kilka tygodni temu otworzyliśmy też pierwszy sklep nowego formatu blisko centrum miasta, w warszawskim Blue City. Rozwijamy sprzedaż wielokanałową i pracujemy nad wprowadzeniem rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego dla naszych klientów. Jednocześnie wiemy, że aby wspierać i utrzymać wzrost w dłuższym terminie musimy zmienić się jeszcze bardziej. Chcemy odpowiadać na rosnące oczekiwania naszych klientów, rewolucję w branży handlowej oraz coraz silniejszą konkurencję – dodała Carolina Garcia.

-Kontynuujemy nasz wzrost i świetne wyniki. Jednocześnie rozumiemy, że krajobraz w branży handlowej podlega zmianom w skali i z prędkością wcześniej nie notowaną. Zachowania konsumentów ulegają gwałtownym zmianom, inwestujemy zatem i rozwijamy nasz biznes, aby zaspokajać ich potrzeby lepiej i w nowy sposób. Położymy większy nacisk na ulepszanie naszych sklepów. Zajmiemy się także odnowieniem naszej organizacji bazując na naszych wartościach, historii i kulturze firmy. W pracy kierujemy się wartościami i kulturą opartą na otwartości i szczerości. Kierując się wspomnianymi wartościami będziemy w najlepszy możliwy sposób wspierać naszych współpracowników w trakcie planowanych zmian – powiedział Jesper Brodin, CEO Grupy Ingka.

Transformacja biznesowa obejmuje także wejście do centrów trzydziestu metropolii na świecie, aby uzupełnić ofertę tradycyjnych sklepów IKEA. Zakłada także wzmocnienie oferty cyfrowej i dystrybucyjnej. Celem jest zapewnienie klientom jak najszerszego wyboru produktów, który będzie odpowiadać ich potrzebom i stylowi życia.

-W ciągu kolejnych trzech lat staniemy się bardziej dostępni i wygodniejsi dla naszych klientów oferując nowe formaty sklepów, nowe lokalizacje w miastach i zapewniając lepszą ofertę cyfrową. Oznacza to, że będziemy w stanie wejść w interakcję z klientami wszędzie i zawsze tam, gdzie będą mieli na to ochotę oraz oferować im produkty i usługi w bardziej przystępnych cenach. Aby tego dokonać przeprowadzimy zmiany w sposobie zarządzania, pracy i organizacji. Będziemy rozwijać nowe możliwości, aby w naszej firmie nadal pracowali najbardziej utalentowani specjaliści. Będziemy blisko współpracować z naszymi pracownikami, aby wspierać ich w procesie zmian - dodaje Tolga Öncü, Retail Manager Grupy Ingka.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz