/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Mera: Szansa na wzrost zysków w segmencie drzewnym

Mera

Autor: oprac. dja
Źródło: Mera
Data: 2018-11-20


Grupa Kapitałowa Mera SA zaprezentowała wyniki za trzy kwartał 2018r. Spółka zanotowała 12% spadek sprzedaży, spowodowany głównie ograniczeniem produkcji budowlanej oraz spadek zysku operacyjnego o 10%. Zysk netto utrzymał się na poziomie roku poprzedniego. W czwartym kwartale roku grupa przewiduje wzrost przychodów i zysków za co odpowiadać ma segment drzewny.

Mera: Szansa na wzrost zysków w segmencie drzewnymMera: Szansa na wzrost zysków w segmencie drzewnymFot. Mera

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Mera SA w pierwszych trzech kwaratałach br. wyniosły 28,686 mln zł (2017: 32,348 mln zł). Spadek przychodów jest wynikiem ograniczania produkcji budowlanej realizowanej przez grupę. Jak zapewnia zarząd spółki, obecnie sytuacja jest unormowana i prowadzone projekty budowlane planowane są do ukończenia w pierwszej połowie przyszłego roku.

Zysk z działalności operacyjnej w tym okresie spadł do poziomu 2,943 mlnm zł wobec 3,261 mln zł, a zysk netto osiągnął poziom 1,568 mln zł (2017: 1,559 mln zł). Wpływ na wyniki miało utworzenie rezerw na należności z tytułu działalności inwestycyjnej.

W ostatnim kwartale br. zarząd spółki prognozuje wzrost kwartalnej sprzedaży i zyskowności. Za poprawę odpowiadać ma głównie wzrost zyskowności segmentu drzewnego wynikający z wcześniej podjętych działań. Mera zajmuje się m.in. produkcją schodów drewwnianych. Do grupy kapitałowej należy giełdowa spółka Klon SA, zajmująca się przetwórstem surowca drzewnego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA