/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Standrew: Utrata dużego klienta nie wpłynęła negatywnie na zyski

Standrew

Autor: oprac. dja
Źródło: Standrew
Data: 2018-11-15


Standrew SA poinformował o wynikach finansowych uzyskanych za 9 miesięcy 2018r. Przychody spółki wyraźnie osłabły ze względu na utratę jednego z kluczowych kontrahentów, jednak mniejsza sprzedaż nie wpłynęła negatywnie na osiągane zyski.

Standrew: Utrata dużego klienta nie wpłynęła negatywnie na zyskiStandrew: Utrata dużego klienta nie wpłynęła negatywnie na zyskiFot. D.Jabłoński

W okresie trzech kwartałów 2018 roku Standrew wygenerował przychody ze sprzedaży na poziomie 16,987 mln zł (2017: 23,866 mln zł). Duży spadek sprzedaży (blisko 29%) to w głównej mierze efekt utraty dochodów ze sprzedaży towarów handlowych do sieci Castorama. Jak informuje zarząd spółki powodem tej sytuacji jest zmiana organizacji zakupów przez grupę Kingfishetr-Castorama.

Pomimo tego wygenerowany w ciągu 9 miesięcy zysk na działalności operacyjnej wyniósł 893 tys. zł wobec 800 tys. zł w roku ubiegłym. Zysk netto wyniósł 370 tys. zł (2017: 273 tys zł). Wzrost zysku to między innymi skutek pozyskania nowych odbiorców z rynku europejskiego, do których spółka dostarcza najwyższej jakości drewno dębowe, dzięki czemu generuje wyższe marże.

Standrew zajmuje się przerobem surowca drzewnego liściastego, głównie dębowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz