/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Biofactory: Wyniki finansowe za trzy kwartały 2018

Biofactory

Autor: oprac. dja
Źródło: Biofactory
Data: 2018-11-02


Biofactory SA opublikowała raport finansowy za trzy kwartały 2018r. W porównaniu z rokiem poprzednim spółka odnotowała wzrost przychodów o blisko 6% i zysku netto o ponad 70%.

Biofactory: Wyniki finansowe za trzy kwartały 2018Biofactory: Wyniki finansowe za trzy kwartały 2018Fot. Biofactory

W ciągu trzech kwartałów br. przychody Biofactory wyniosły 9,498 mln zł (2017: 8,987 mln zł). Zysk z działalności operacyjnej sięgnął 828 tys. zł (2017: 629 tys. zł), a zysk netto 464 tys. zł (2017: 272 tys. zł).

Według oświadczenia zarządu spółki, wzrost wskaźników rentowności o kilkadziesiąt procent związany jest przede wszystkim ze sprzedażą produktów o większej rentowności oraz jednorazowy efekt sprzedaży „białych certyfikatów” uzyskanych z tytułu inwestycji energooszczędnych, zrealizowanych w grudniu 2016 roku. Zysk brutto z tego tytułu wyniósł około 90 tys. zł.

W związku z wcześniejszymi prognozami zakładającymi uzyskanie w 2018 roku przychodów ze sprzedaży w wysokości 13 mln zł i wypracowaniem zysku brutto na poziomie 680 tys. zł., spółka poinformowała, że nie ma zagrożenia co do realizacji planu w zakresie zysku brutto, natomiast przychody ze sprzedaży będą mniejsze. Niższy poziom sprzedaży związany jest ze zwiększeniem własnej produkcji części elementów drewnianych, które w ubiegłych okresach nabywano na rynku, przez co osiągana jest wyższa rentowność.

Biofactory SA (dawniej BieczDrew Sp. z o.o.) zajmuje się przerobem surowca drzewnego, z którego produkuje tarcicę iglastą i liściastą, elementy podłogowe oraz półfabrykaty do produkcji mebli. Spółka zatrudnia 60 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz