/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Biofactory: Wyniki finansowe za trzy kwartały 2018

Biofactory

Autor: oprac. dja
Źródło: Biofactory
Data: 2018-11-02


Biofactory SA opublikowała raport finansowy za trzy kwartały 2018r. W porównaniu z rokiem poprzednim spółka odnotowała wzrost przychodów o blisko 6% i zysku netto o ponad 70%.

Biofactory: Wyniki finansowe za trzy kwartały 2018Biofactory: Wyniki finansowe za trzy kwartały 2018Fot. Biofactory

W ciągu trzech kwartałów br. przychody Biofactory wyniosły 9,498 mln zł (2017: 8,987 mln zł). Zysk z działalności operacyjnej sięgnął 828 tys. zł (2017: 629 tys. zł), a zysk netto 464 tys. zł (2017: 272 tys. zł).

Według oświadczenia zarządu spółki, wzrost wskaźników rentowności o kilkadziesiąt procent związany jest przede wszystkim ze sprzedażą produktów o większej rentowności oraz jednorazowy efekt sprzedaży „białych certyfikatów” uzyskanych z tytułu inwestycji energooszczędnych, zrealizowanych w grudniu 2016 roku. Zysk brutto z tego tytułu wyniósł około 90 tys. zł.

W związku z wcześniejszymi prognozami zakładającymi uzyskanie w 2018 roku przychodów ze sprzedaży w wysokości 13 mln zł i wypracowaniem zysku brutto na poziomie 680 tys. zł., spółka poinformowała, że nie ma zagrożenia co do realizacji planu w zakresie zysku brutto, natomiast przychody ze sprzedaży będą mniejsze. Niższy poziom sprzedaży związany jest ze zwiększeniem własnej produkcji części elementów drewnianych, które w ubiegłych okresach nabywano na rynku, przez co osiągana jest wyższa rentowność.

Biofactory SA (dawniej BieczDrew Sp. z o.o.) zajmuje się przerobem surowca drzewnego, z którego produkuje tarcicę iglastą i liściastą, elementy podłogowe oraz półfabrykaty do produkcji mebli. Spółka zatrudnia 60 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA