/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DREWNO W OGRODZIE

Skuteczna ochrona mebli drewnianych - jak i czym?

Castorama

Autor:
Źródło: Castorama
Data: 2018-10-30


Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni, nieuchronnie zbliża się jesienna plucha i obniżenie temperatury. Co roku po wakacjach nadchodzi okres, gdy warunki atmosferyczne stają się mniej przyjemne. Dlatego też, warto wykorzystać ostatnie powiewy lata i zadbać o swój chlubny wystrój ogrodu. Dzięki kilku poniższym wskazówkom żadne jesienne czy zimowe warunki pogodowe nie zagrożą waszym meblom ogrodowym.

Skuteczna ochrona mebli drewnianych - jak i czym?Skuteczna ochrona mebli drewnianych - jak i czym?Fot. Castorama

Aby porządnie oraz solidnie przygotować i zabezpieczyć drewno, warto poświęcić część weekendu - szczególnie, gdy pogoda sprzyja. Dwudniowy okres konserwacji wystroju plenerowego pomoże w pełni cieszyć się jego efektami.

Zanim jednak zaczniecie impregnowanie drewna, należy je do tego odpowiednio przygotować i trochę przeczyścić, ze wskazaniem na te elementy, które są kilkuletnie lub lekko sfatygowane. W tym celu przydatne okazać się mogą, poza szmatką i wodą, papier ścierny oraz szlifierka. Relatywnie nowe meble drewniane wystarczy zazwyczaj porządnie umyć, natomiast te nieco starsze mogą wymagać usunięcia poprzednich warstw zabezpieczających.

Czym malować drewno?
Impregnowanie czy lazurowanie drewna nie musi być ulubionym zajęciem każdej osoby. Niektóre meble (stół, krzesła, itd.) można schować w garażu, piwnicy czy na strychu i mieć problem z głowy. Są jednak elementy, których nie da się ot tak, po prostu schować. Płot, altana, czy taras mogą być bardzo nieporęczne w przechowaniu pod dachem w okresie jesienno-zimowym. Wtedy warto wiedzieć czym malować drewno na zewnątrz.

Dla uzyskania warstwy z połyskiem trzeba sięgnąć po lakierobejcę. Jeśli interesuje was powierzchnia matowa, wtedy dobrym wyborem będzie impregnat. A w zasadzie najlepiej użyć obu, ponieważ lakierobejca nie gwarantuje ochrony przed szkodliwym działaniem grzybów i owadów, co z kolei uzyskamy dzięki impregnatowi. Dla pewności możecie nałożyć 2-3 warstwy w odstępach czasowych rekomendowanych przez producenta. Obu produktów można też użyć, gdy zastanawiacie się czym malować drewno wewnątrz, aby również prezentowało się nienagannie. Niekoniecznie należy to robić w domu czy mieszkaniu, gdyż późniejszy zapach może być wątpliwie przyjemny dla domowników, jednak efekt powinien być ten sam.

Ciekawą alternatywą pozostaje lazura do drewna. Jest to niejako połączenie lakierobejcy i impregnatu, lecz lazura zostawia nieco bardziej satynowy połysk.

Jaki pędzel do malowania drewna?
Po wybraniu środka zabezpieczającego wedle waszego uznania, należałoby dołączyć odpowiednie narządzie do malowania. Nie jest to zdecydowanie wybór bez znaczenia. Gama pędzli do malowania drewna jest bardzo szeroka. Jeżeli nie ma dla nas większego znaczenia, jaki pędzel będziecie dzierżyć w dłoni, możecie śmiało sięgnąć po pędzel malarski. Różne rozmiary włosia, różne kolory trzonka – dla każdego coś dobrego. Natomiast, gdy poszukujecie asortymentu o przeznaczeniu do konkretnego celu, bez obaw – wybór również nie jest mały. W zależności od tego, na jaki środek ochronny padnie wybór, możecie kupić pędzel do impregnowania lub pędzel do lazurowania. Aby wybrać odpowiednio, sprawdź katalog pędzli w sklepie internetowym Castorama https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/narzedzia-malarskie/pedzle/. Choć w celu pomalowania większych obiektów, bardzo pomocny może okazać się wałek malarski.

Mając na uwadze wszystkie powyższe fakty nie zostało nic innego, jak chwycić za pędzel w słoneczny weekend i zabezpieczyć ogrodowe wyposażenie tak, aby żaden deszcz czy mróz nie był mu straszny. A za kilka miesięcy, wiosną, ponownie cieszyć się relaksem na wspaniale zadbanych meblach ogrodowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA