DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Black Red White zostanie sprzedane chińskiemu inwestorowi?

Autor: oprac. dja
Źródło: möbel kultur
Data: 2018-10-17


Właściciele Black Red White SA prowadzą rozmowy w sprawie przejęcia spółki przez chińskiego inwestora, poinformował długoletni partner największego polskiego producenta mebli. Zarząd spółki zaprzecza tym informacjom.

Black Red White zostanie sprzedane chińskiemu inwestorowi?Black Red White zostanie sprzedane chińskiemu inwestorowi?Fot. D.Jabłoński

Black Red White SA to największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz z ok. 20% udziałem w rynku pod względem wartości sprzedaży. Głównym akcjonariuszem spółki jest jej założyciel Tadeusz Chmiel wraz z rodziną, którzy posiadają blisko 100% jej kapitału.

Informację o prowadzonych rozmowach przekazał niemieckim mediom Dieter Hilpert, prezes Grupy Bega, która jest generalnym importerem mebli produkowanych przez BRW na rynek niemiecki i kilku innych krajów Europy.

-Zostaliśmy poinformowani o trwających negocjacjach rodziny Chmiel z chińskimi inwestorami. Oczekujemy, że pozyskanie nowych inwestorów wzmocni Grupę BRW oraz wesprze dalszy rozwój Grupy Bega - poinformował Dieter Hilpert.

Według Hilperta Tadeusz Chmiel chce całkowicie wycofać się z biznesu.

W odpowiedzi na prośbę portalu Drewno.pl o komentarz do informacji jakie pojawiły się w niemieckich mediach, otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

Szanowni Państwo, 
pragniemy zdementować informacje, które ukazały się w artykule  i dotyczą rozmów firmy Black Red White z inwestorami z Chin. BRW nie prowadzi negocjacji  z przedstawicielami chińskich firm zmierzających do sprzedaży udziałów. Jednocześnie zapewniamy, iż w przypadku jakichkolwiek zmian, będziemy Państwa informować na bieżąco.
Z wyrazami szacunku,
Zarząd GK Black Red White

Firma Black Red White została założona na początku lat 90-tych. Obecnie w skład Grupy Kapitałowej Black Red White SA wchodzi 21 spółek zależnych, w tym 11 podmiotów zagranicznych zlokalizowanych na Ukrainie, Białorusi, Słowacji, Węgrzech, w Rosji oraz Bośni i Hercegowinie. Działalność produkcyjna na rzecz Black Red White prowadzona jest w 22 zakładach produkcyjnych w Polsce i za granicą. Grupa posiada własny transport, logistykę i magazyny. Łączna powierzchnia magazynowa na terenie Polski wynosi 170.000 m2, za granicą jest to ponad 225.000 m2.

Sprzedaż produktów BRW prowadzona jest w 76 salonach firmowych oraz 365 punktach partnerskich. We Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Krakowie zlokalizowanych jest 12 największych sklepów o powierzchni od 10 do 15 tys. m2. Asortyment producenta dostępny jest także w około 400 multibrandowych punktach handlowych. Firma posiada również salony własne poza granicami kraju. Ponad 32% swojej sprzedaży Grupa lokuje za granicą. Asortyment Black Red White dostępny jest, poza rynkiem polskim, w ponad 40 krajach świata.

Od kilku lat przychody grupy Black Red White, mimo prowadzonych działań restrukturyzacyjnych, oscylują w okolicy 2 mld zł. Spółka generuje stosunkowo niewielkie zyski, jednak nie realizuje założonych celów (m.in. wzrostu przychodów do poziomu 4 mld zł w 2019r.).

Aktualizacja: 18.10.2018r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz