/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Grupa VELUX kupuje firmę JET-Group

Velux

Autor: oprac. red
Źródło: Velux
Data: 2018-10-15


Grupa VELUX oraz holenderska firma inwestycyjna Egeria doszły do porozumienia w sprawie przejęcia firmy JET-Group przez Grupę VELUX. Zgodnie z opublikowanym komunikatem, decyzja o zakupie JET-Group, jest spójna ze strategią rozwoju Grupy VELUX, a szczególnie z planami rozbudowy biznesu w segmencie komercyjnych systemów doświetlenia budynków.

Grupa VELUX kupuje firmę JET-GroupGrupa VELUX kupuje firmę JET-GroupFot. Velux

Od ponad 75 lat Grupa VELUX jest liderem rynku okien dachowych w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Pierwszym krokiem w stronę rynku komercyjnego (nie mieszkaniowego) było wprowadzenie do oferty w 2012 roku Modułowych Systemów Doświetleń VELUX (ang. VELUX Modular Skylight - VMS). Dzisiaj, strategia firmy ma na celu wzmacnianie pozycji lidera w tym obszarze biznesowym poprzez rozwój organiczny i akwizycję. Przejęcie JET-Group jest już drugą tego typu transakcją Grupy VELUX w tym roku. W kwietniu 2018 zostało ogłoszone nabycie firmy Wasco Products Inc., amerykańskiego producenta świetlików.

-Rozmowy z Egerią oraz JET-Group przebiegły bardzo pozytywnie. Szybko mogliśmy odczuć, że ambicje oraz kultura organizacyjna JET-Group oraz naszej firmy dobrze się uzupełniają. Poprzez przejęcie JET-Group wzmocnimy naszą pozycję na rynku komercyjnym w kilku krajach, a także dodamy nowe kategorie produktów do naszej komercyjnej oferty w Europie - mówi David Briggs, Prezes Grupy VELUX.

Rynek komercyjny składa się z dwóch głównych segmentów:

  • Architektoniczne konstrukcje szklane, w których kładzie się duży nacisk na projektowanie, a architekci odgrywają istotną rolę w wyborze szklanych lub akrylowych rozwiązań oszklenia, oraz
  • Przemysłowy segment dachów płaskich, który składa się niemal wyłącznie z rozwiązań akrylowych, takich jak kopuły lub pasma świetlne (CRLs).

Powyższe dwa segmenty znacznie różnią się między sobą w kontekście grup docelowych oraz procesów sprzedaży. Modułowe Systemy Doświetleń VELUX mają silną pozycję w segmencie architektonicznych konstrukcji szklanych, podczas gdy JET ma wiodącą pozycję na rynku w segmencie płaskich dachów przemysłowych.

-Wraz z przejęciem JET-Group natychmiast staniemy się jednym z głównych graczy na rynku komercyjnym w Europie. Zbudujemy nowy dział handlowy dla Modułowych Systemów Doświetleń oraz rozwiązań JET-Group, co umożliwi dalszy wzrost na tym rynku. Dostrzegamy także możliwości poprawy efektywności kanałów sprzedaży hurtowej produktów JET poprzez włączenie ich do sieci dystrybucji VELUX. To również pozwoli naszym dystrybutorom na zwiększenie obrotów handlowych. VELUX zawsze koncentrował się na dostarczaniu światła dziennego i świeżego powietrza, aby tworzyć lepsze warunki mieszkalne, a także lepsze środowisko pracy. Przejęcie JET pozwoli uzyskać nam większą skalę i rozszerzyć nasz biznes w całym segmencie nowego rynku - informuje David Briggs.

Zanim transakcja zostanie sfinalizowana, musi zostać zaakceptowana przez organy ds. konkurencji w Niemczech oraz Austrii. Firmy nie ujawnią dalszych informacji na temat umowy do czasu ostatecznego zatwierdzenia.

W oczekiwaniu na decyzję oraz po zakończeniu przejęcia JET-Group, produkty firmy będą nadal sprzedawane pod marką JET i poprzez istniejącą organizację. Grupa VELUX również będzie kontynuować sprzedaż Modułowych Systemów Doświetleń, do momentu, gdy klienci dowiedzą się o zmianie właściciela, a strukturalne przejście do marki VELUX zostanie wprowadzone i zakomunikowane. Firma spodziewa się synergii w zakresie zintegrowania funkcji i obsługi kluczowych klientów w obu organizacjach, co będzie stanowić podstawę dla stworzenia nowego działu handlowego VELUX.

-Czekamy z niecierpliwością, aby stać się częścią Grupy VELUX. Widzimy ogromny potencjał rozwoju, a także szereg możliwości, które pozwolą nam na wzmocnienie biznesu na rynku europejskim z korzyścią dla klientów i pracowników - mówi Ralf Dahmer, Prezes JET-Group.

***

Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach i zatrudnia około 10.200 pracowników, specjalizując się w produkcji okien dachowych. Od 2012 roku projektuje, produkuje oraz sprzedaje prefabrykowane systemy doświetleń do budynków komercyjnych – Modułowe Systemy Doświetleń VELUX (VMS). Dziś pion handlowy zatrudnia 270 osób, prowadzi sprzedaż w 11 krajach oraz produkcję w Danii i USA.

JET-Group jest wiodącym europejskim dostawcą rozwiązań w zakresie oświetlenia dziennego, produktów wentylacyjnych oraz systemów oddymiania i odprowadzania dymu. Firma prowadzi sprzedaż w 11 krajach europejskich, a jej głównymi produktami są kopuły świetlne i pasma świetlne, które są wykorzystywane głównie w budownictwie przemysłowym i komunalnym. Grupa zatrudnia blisko 800 pracowników, ma sześć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w czterech krajach. Główna siedziba znajduje się w Hüllhorst, w Niemczech.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz