/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK MEBLI

Sprzedaż IKEA Retail w Polsce przekroczyła 4 miliardy złotych

IKEA

Autor: oprac. dja
Źródło: IKEA
Data: 2018-10-15


IKEA Retail w Polsce podsumowała kolejny rok finansowy. Wzrost sprzedaży sięgnął 11%, co oznacza przychody rzędu 4,03 mld zł. Sprzedaż detaliczna IKEA na całym świecie sięgnęła 38,8 mld euro.

Sprzedaż IKEA Retail w Polsce przekroczyła 4 miliardy złotychSprzedaż IKEA Retail w Polsce przekroczyła 4 miliardy złotychFot. D.Jabłoński

To był kolejny świetny rok dla IKEA w Polsce, w którym udało nam się ponownie osiągnąć dwucyfrowy wzrost sprzedaży. -Konsekwentnie rozwijamy sprzedaż wielokanałową, udoskonalając rozwiązania cyfrowe i poszerzając sieć nowych fizycznych formatów. W minionym roku otworzyliśmy trzy kolejne Punkty Odbioru Zamówień – w Szczecinie, Rzeszowie i Białymstoku oraz dwa punkty IKEA Gościnnie w Olsztynie i Gdyni. Wkrótce otworzymy pierwszy mniejszy sklep blisko centrum miasta – IKEA w Blue City w Warszawie. Dzięki tym działaniom jesteśmy coraz bliżej naszych klientów w całej Polsce. W kolejnym roku będziemy kontynuować nasz rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Chcemy umożliwiać Polakom prowadzenie zrównoważonego życia w pięknym, funkcjonalnym otoczeniu - mówi Iwona Szczęka, Członek Zarządu IKEA Retail w Polsce.

W roku finansowym 2018, obejmującym okres od 1. września 2017 do 31. sierpnia 2018 roku, IKEA zaktualizowała globalną strategię zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive, ogłaszając nowe ambitne cele na rzecz społeczności i środowiska. W Polsce jednym z priorytetów firmy jest zamknięcie obiegu odpadów powstających w sklepach. Od kilku lat 100% odpadów kartonowych poddawanych jest recyklingowi materiałowemu, a do 2025 roku firma chce ponownie przetwarzać we własnym łańcuchu dostaw surowce wtórne, takie jak drewno i plastik.

Od 2016 roku Grupa Ingka (dawniej Grupa IKEA) w Polsce wytwarza więcej energii elektrycznej niż zużywa i konsekwentnie zachęca również swoich klientów do korzystania z energii odnawialnej, oferując instalacje fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych oraz umożliwiając ładowanie pojazdów elektrycznych przy połowie sklepów w Polsce. Ponadto, firma chce inspirować do zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia, systematycznie poszerzając ofertę IKEA Food o smaczne, roślinne potrawy, które są bardziej przyjazne dla środowiska.

Grupa Ingka, która jest największym franczyzobiorcą IKEA, zarządza 367 sklepami w 30 krajach oraz zatrudnia 158.500 pracowników, wypracowała w roku fiskalnym 2018 sprzedaż detaliczną produktów IKEA na poziomie 34,8 mld euro (wobec 34,1 mld euro rok wcześniej). Wzrost sprzedaży po korekcie walutowej wyniósł 4,7%.

W minionym roku Grupa Ingka odnotowała wzrost sprzedaży w większości spośród 30 krajów, na czele z Chinami, jednym z najszybciej rozwijających się rynków. Otwartych zostało dwanaście nowych sklepów IKEA, w tym pierwszy sklep w Indiach. Liczba wizyt w 367 sklepach IKEA wzrosła o 3% do poziomu 838 milionów odwiedzin.

Według informacji Inter IKEA Systems B.V. w roku finansowym 2017/2018 łączna sprzedaż detaliczna sklepów IKEA wzrosła o 4,5% sięgając 38,8 mld euro. Na świecie działają 422 sklepy IKEA, spośród których 19 zostało otworzonych w minionym roku. Nowymi rynkami sprzedaży dla sieci zostały Łotwa i Indie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz