/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PALETY

Policja zatrzymała podrabiających palety

Autor: Maciej Święcichowski
Źródło: KWP w Poznaniu
Data: 2018-10-08


Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 2 osoby, które na terenie Tarnowa Podgórnego podrabiali znaki towarowe na drewnianych paletach. Obaj usłyszeli zarzuty z ustawy Prawo Własności Przemysłowej, za które grozi do 2 lat więzienia. Wartość zabezpieczonych przedmiotów to 25 tys. złotych.

Policja zatrzymała podrabiających paletyPolicja zatrzymała podrabiających paletyFot. KWP w Poznaniu

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym, 26. września br. zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie jednej z posesji w Tarnowie Podgórnym, zajmowali się podrabianiem palet. Podczas realizacji sprawy policjanci po wejściu na wytypowany teren, zauważyli jednego z mężczyzn, który był właśnie zajęty wypalaniem zastrzeżonych znaków towarowych. Na miejsce przyjechał przedstawiciel pokrzywdzonej firmy, przeszkolony w zakresie rozpoznawania znaków towarowych. Po obejrzeniu zabezpieczonych przedmiotów jednoznacznie stwierdził, że przedmiotowe znaki nie są oryginalne, a sprawcy nie mieli prawa ich używać.

Policjanci zabezpieczyli dwie wypalarki z tabliczkami z zastrzeżonymi znakami towarowymi, ponad 400 palet już oznaczonych oraz 180 palet, które były przygotowane do oznakowania. Wartość zabezpieczonych palet została oszacowana na kwotę 25 tys. złotych. Zatrzymani mężczyźni (pracownik i zleceniodawca) usłyszeli zarzut z art. 305 ustawy Prawo Własności Przemysłowej, który zagrożony jest karą grzywny i nawet 2 lat pozbawienia wolności.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz