/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Do rządowego projektu strategicznego Budownictwo drewniane dołączyły stowarzyszenia

Autor: oprac. red
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2018-09-26


Minister Środowiska Henryk Kowalczyk podpisał dziś Porozumienie o współpracy w ramach Projektu strategicznego „Budownictwo drewniane” ze stowarzyszeniami, które będą merytorycznie wspierać projekt.

Do rządowego projektu strategicznego Budownictwo drewniane dołączyły stowarzyszeniaDo rządowego projektu strategicznego Budownictwo drewniane dołączyły stowarzyszeniaFot. Ministerstwo Środowiska

Nowymi partnerami zostały Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe oraz Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie. Na mocy porozumienia stowarzyszenia deklarują m.in. dzielić się posiadaną wiedzą i doświadczeniem w zakresie budownictwa drewnianego.

-Chcemy wspierać rozwój budownictwa drewnianego, zarówno przez wzgląd na realizację polityki klimatycznej, jak i na konieczność zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych Polaków – powiedział minister środowiska.

Miejsce podpisania dokumentu nie jest przypadkowe. Spotkanie odbyło się w Halinowie, gdzie dzięki dofinansowaniu z programu Maluch+, powstaje żłobek wykonany w technologii modułowej drewnianej.

-Budownictwo drewniane oferuje wiele rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną budynków i obniżających koszty ich eksploatacji. Drewniane domy są niedrogie w utrzymaniu, ciepłe, bezpieczne i ekologiczne. Ta technologia sprawdza się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również przy tworzeniu budynków użyteczności publicznej – zapewnia minister Kowalczyk.

Żłobek będzie postawiony z gotowych elementów wyprodukowanych w zakładzie i dostarczonych na plac budowy. Placówka jest przeznaczona dla 100 dzieci w wieku od 1 do 4 lat. W budynku zaprojektowano cztery sale zabaw wraz z węzłami sanitarnymi oraz salą do spania, szatnię oraz część administracyjną z gabinetem pielęgniarki.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA