/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

TPPD finalizuje modernizację tartaku w Rytlu

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2018-09-25


Inwestycja w tartaku w Rytlu zbliża się do finału. Firma poszukuje pracowników do pracy na nowych liniach produkcyjnych.

Tartak w Rytlu znalazł się w centrum ubiegłorocznej klęski wiatrołomówTartak w Rytlu znalazł się w centrum ubiegłorocznej klęski wiatrołomówFot. wojtek k, YouTube

Toruńskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego kończy inwestycję związaną z modernizacją, a właściwie budową nowego tartaku w Rytlu. W jej ramach przeprowadzono instalację dwóch linii produkcyjnych o łącznej mocy przerobowej ok. 300 tys. m3 drewna okrągłego rocznie, budowę suszarni wraz z nową kotłownią zasilaną biomasą. W sumie w Rytlu pracować będzie pięć ciągów technologicznych, które obsługiwać będzie ok. 80 osób. Inwestycja obejmuje również remont bocznicy kolejowej oraz budowę innej infrastruktury zakładu.

Wzrost mocy produkcyjnej przedsiębiorstwa w wyniku inwestycji będzie bardzo wysoki, gdyż w ubiegłym roku 6 tartaków należących do TPPD przerobiło ok. 170 tys. m3 surowca drzewnego. Z drugiej strony, Kronospan, główny udziałowiec TPPD SA, zainteresowany jest koncentrację produkcji w związku z czym spodziewać się można wygaszania produkcji, przynajmniej w części pozostałych zakładów produkcyjnych. W 2008r. kiedy Kronospan przejął większościowy pakiet akcji spółki, w ramach przedsiębiorstwa działało 10 tartaków.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz