/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Danwood członkiem niemieckiego stowarzyszenia producentów domów prefabrykowanych

Autor: oprac. red
Źródło: BDF
Data: 2018-09-17


W ubiegłym miesiącu, producent domów drewnianych Danwood z siedzibą w Bielsku Podlaskim został członkiem BDF - niemieckiego stowarzyszenia skupiającego producentów domów prefabrykowanych. Dzięki spełnieniu wysokich wymagań firma będzie mogła posługiwać się znakiem jakości QDF (Qualitätsgemeinschaft Deutscher Fertigbau).

Danwood członkiem niemieckiego stowarzyszenia producentów domów prefabrykowanychDanwood członkiem niemieckiego stowarzyszenia producentów domów prefabrykowanychFot. Danwood

-Już w 1996r. Danwood zbudował swój pierwszy dom pod klucz w Niemczech. Od tego czasu przedsiębiorstwo, jak i cała branża domów prefabrykowanych z drewna, wciąż się rozwija. Cieszymy się, że Danwood spełnia surowe kryteria Wymagań Jakościowych Niemieckich Domów Prefabrykowanych QDF) i jest nowym członkiem naszego Związku - komentują Achim Hannott i Georg Lange, dyrektorzy zarządzający Bundesverband Deutscher Fertigbau (BDF).

Bundesverband Deutscher Fertigbau istnieje od 1961 roku i obecnie stowarzysza 48 producentów domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej. Oprócz tego z BDF związanych jest 90 członków wspierających, głównie partnerów dostarczających produkty dla tej branży.

Znak jakości QDFZnak jakości QDFFot. BDF

Danwood S.A to jeden z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”. W okresie ponad 20 lat działalności firma wyprodukowała ponad 8,3 tys. domów, które powstają w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Bielsku Podlaskim. Po rozbudowie jaka miała miejsce w latach 2015-2016, jego moce produkcyjne wynoszą dziś ok.  1500 domów rocznie.

Na głównych rynkach (Niemicyy, Austria, Wielka Brytania i Irlandia) firma działa pod marką "Dan-Wood House". Tyko w Niemczech Danwood buduje ok. 1200 domów rocznie.

Od 20 lat Danwood jest również członkiem niemieckiego Federalnego Stowarzyszenia Jakości Montażu Budowlanego i Domów Prefabrykowanych (Bundes-Gütegemeinschaft Montagebau und Fertighäuser - BMF).

Właścicielem Danwood Holding S.A. jest Polish Enterprise Fund VII (pośrednio poprzez DHH S.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu), zarządzany przez Enterprise Investors.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz