/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PROGRAM OGRODOWY

Dominika Bieńkowska na czele Grange Fencing

Stelmet

Autor: oprac. red
Źródło: Stelmet
Data: 2018-09-17


Na przełomie lipca i sierpnia Grupa Stelmet dokonała zamian w zarządzie brytyjskiej spółki zależnej Grange Fencing Ltd. Funkcję prezesa zarządu objęła Dominika Bieńkowska, a Paul Andrew Taylor został dyrektorem handlowym. Z zarządu odszedł Gareth Harvey.

Dominika Bieńkowska na czele Grange FencingDominika Bieńkowska na czele Grange FencingFot. Grange Fencing

Grange Fencing to wiodący brytyjski dostawca ogrodzeń i dekoracyjnych konstrukcji ogrodowych, który w 2015r. przejęty został przez Grupę Stelmet. Mimo przeprowadzonej restrukturyzacji firmy (zamknięcie produkcji w fabryce w Hull oraz likwidacja zakładu w Telford) i skupieniu się na logistyce produktów (m.in. otwarcie centrum logistycznego w Harwich), wyniki rynku brytyjskiego wciąż odbiegają od oczekiwań.

W trzecim kwartale roku obrotowego 2017/2018 sprzedaż drewnianych artykułów ogrodowych w Wielkiej Brytanii spadła ilościowo o 6,2% czyli ok. 1,5 tys. m3 wyrobów i ok. 8% wartościowo czyli 5 mln zł - na co wpływ miały również niekorzystne kursy walut.

Jak powiedział Piotr Leszkowicz, członek zarządu Stelmet podczas konferencji prasowej, sprzedaż na rynku brytyjskim w pierwszych dwóch kwartałach roku obrotowego była poniżej oczekiwań, głównie ze względu na złą pogodę. Z kolei w trzecim kwartale nastąpił gwałtowny wzrost zamówień, który nie został w pełni wykorzystany m.in. z powodu złej organizacji fabryk brytyjskich. Z tego powodu Stelmet wprowadził zmiany w zarządzie spółki zależnej Grange Fencing oraz dokonał reorganizacji zakładu produkcyjnego w Much Wenlock - szczególnie w zakresie rotacji, struktury oraz zabezpieczenia zapasów. Spółka prowadzi dalsze działania w zakresie logistyki, tak aby skrócić czas realizacji zamówień i podnieść standard obsługi klientów.

Zakładu produkcyjny Grange Fencing w Much WenlockZakładu produkcyjny Grange Fencing w Much WenlockFot. Google Maps

Nowym prezesem Grange Fencing Ltd. została Dominika Bieńkowska, która w Stelmet SA pełni funkcję człona zarządu spółki. Według zapowiedzi ma zająć się m.in. poprawą współpracy między brytyjską spółką, a strukturami Grupy Stelmet w Polsce oraz wdrożeniem nowych kolekcji produktów na sezon 2019.

Natomiast dotychczasowy dyrektor sprzedaży Paul Andrew Taylor awansował na stanowisko dyrektora handlowego. W jego gestii oprócz sprzedaży i marketingu, znajdzie się również część zarządu operacyjnego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz