DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

DREMA 2018 - Promujemy drewno

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. Lilianna Jabłońska
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2018-09-06


Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy, Konsultingu i Edukacji Drewno.pl, Strefa BHP, Strefa PIGPD i B2B Wood Meetings, Strefa DREMA Design, Studio na Żywo Dom i Drewno, prezentacja Lasów Państwowych składać się będą na przestrzeń Pawilonu Promocji Drewna, w której uczestnicy targów będą mogli wziąć udział i skorzystać z licznych pokazów, wykładów, rozmów kooperacyjnych, praktycznych szkoleń i wielu zaplanowanych atrakcji.

DREMA 2018 - Promujemy drewnoDREMA 2018 - Promujemy drewnoFot. MTP

Polska jest obecnie największym w UE producentem podłóg drewnianych, płyt HDF/MDF i wyposażenia ogrodów, czwartym producentem mebli, drugim producentem płyt wiórowych, ósmym producentem tarcicy. Rozwój wielu sektorów przemysłu, w tym drzewnego, celulozowo-papierniczego i meblarskiego w znacznym stopniu uzależniony jest od zasobów leśnych i efektywnej ich eksploatacji. Lesistość w Polsce kształtuje się na poziomie 29,5%, a im wyższe jest pozyskanie surowca, tym bardziej dynamiczny postęp gospodarczy.

Właściwości drewna sprawiają, że jest ono najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystywany jest na szeroką skalę, jednak jego zasoby są ograniczone. Istotne jest, aby rozwój branży obróbki drewna szedł w parze z możliwościami dostarczania surowca. I to jest główny cel, przyświecający idei Pawilonu Promocji Drewna - popularyzacja firm i instytucji działających w obszarze drzewnym i meblarskim oraz szeroka informacja o możliwościach i kierunkach rozwoju tego przemysłu.

Powierzchnię Pawilonu Promocji Drewna – wyjątkowej przestrzeni do kreowania i rozwoju biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym, tworzyć będzie powierzchnia hali nr 3. Goście obecni podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2018, przez cztery dni trwania wydarzenia, będą mieli szansę na zapoznanie się z działalnością wielu firm, stowarzyszeń branżowych czy instytucji z kraju i zagranicy, takich jak: Państwowa Inspekcja Pracy, PGL Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, oraz wiodących mediów (m.in. portal Drewno.pl).

Pawilon Promocji Drewna na targach Drema z pewnością będzie zarówno źródłem inspiracji, jak i wiedzy oraz doskonałą platformą promocji dla firm i instytucji z sektora drzewnego. Przemysł drzewno-meblarski stoi przed coraz większymi możliwościami rozwoju, otwierają się nowe perspektywy, a celem przestrzeni w hali nr 3 jest właśnie umożliwienie profesjonalistom dostępu do wiodących firm, najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań, innowacji i kluczowych informacji o najnowszych trendach i możliwościach w branży.

Strefa Parkietu
Tradycyjne organizowana przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy przestrzeń obejmuje prezentacje technologii i rozwiązań dla parkieciarstwa. Pod hasłem IX Warsztatów Branży Parkietów i Usług Parkieciarskich odbywać się będą: szkolenia i egzaminy na Czeladnika i Mistrza Parkieciarstwa, otwarte szkolenia dla rzeczoznawców parkieciarstwa, pokazy technologii i produktów dla profesjonalnego stanowiska pracy parkieciarza. W ramach strefy poruszane będą również zagadnienia z edukacją szkolną adeptów parkieciarstwa.


Strefa Wiedzy, Konsultingu i Edukacji
Przygotowana przez portal Drewno.pl, Forest Consulting Center oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie poświęcona będzie zagadnieniom związanym ze zdobywaniem szeroko pojętej wiedzy w zakresie drewna, technologii jego pozyskiwania i obróbki oraz wykorzystania, szkolnictwa zawodowego oraz możliwości wykorzystania doradców do rozwoju własnych przedsięwzięć. Podczas czterech dni targów w Strefie odbywać się będą pokazy umiejętności przygotowane m.in. przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce–Letnisku (montaż domku ogrodowego dla dzieci, budowa drewnianych uli dla pszczół, bud dla psów), Łukasza Giergasza (pokazy pracy z narzędziami ręcznymi: strugi, dłuta, piły), Roberta Wyskiela (rzeźba w drewnie), Forest Consulting Center (profesjonalny symulator harvestera). Na terenie Strefy porozmawiać będzie można m.in. na tematy związane z kształceniem zawodowym i branżowym, ofertą doradczą w przemyśle drzewnym (organizacja produkcji, technologie, inwestycje, dofinansowania zewnętrzne certyfikacja zakładów (FSC, PEFC, ZKP), marketing, usługi rzeczoznawców, itp.). W trakcie targów zakupić będzie można książki i narzędzia dostępne w ofercie sklepów internetowych Dluta.pl i Drewno.pl.

Strefa BHP
W ramach tej strefy Państwowa Inspekcja Pracy organizuje seminarium będące podsumowaniem kampanii „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna!". Będzie to doskonała okazja, żeby poznać efekty działań prewencyjno-kontrolnych inspekcji pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w branży drzewnej.

Podczas seminarium zostaną zaprezentowane materiały pomagające pracodawcom w dostosowaniu zakładów pracy do standardów bezpieczeństwa. Dodatkowo, na specjalnie uruchomionym stoisku na targach, będzie można skorzystać z porad ekspertów i otrzymać bezpłatne publikacje dotyczące bezpiecznej pracy.

Dom i Drewno - Studio na żywo
Podczas targów Drema w "studiu na żywo" spotkać będzie można twórców jednego z najpopularniejszych kanałów YouTube, który skupia pasjonatów obróbki drewna.

Na 14. września zaplanowano finał i podsumowanie konkursu Starcie Mistrzów przygotowanego przez portal Dom i Drewno. Celem konkursu jest promocja drewna, jako doskonałego surowca do tworzenia oraz pokazać osoby z prawdziwą pasją, ich umiejętności i techniki, dzięki którym potrafią stworzyć unikatowe dzieła z drewna. Partnerem konkursu są Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2018.

Strefa PIGPD
Podczas tegorocznej edycji Pawilonu Promocji Drewna w ramach strefy organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego prezentować się będą polskie tartaki oraz firmy na co dzień współpracujące z przemysłem drzewnym. Stoiska będą mieli także przedstawiciele norweskich, kanadyjskich, fińskich firm drzewnych. Jak zapewniają organizatorzy tym razem firmy postawiły na promocję swoich marek poprzez nieoczywiste eksponaty, które będzie można obejrzeć podczas targów DREMA.

Częścią strefy PIGPD będzie przestrzeń spotkań biznesowych B2B Wood Meetings, gdzie w ramach sprawdzonych metod nawiązywania relacji biznesowych odbywać się będą spotkania kooperacyjne. Partnerem wydarzenia są Międzynarodowe Targi Poznańskie

Stoisko Lasów Państwowych
Na swoje stoisko w Pawilonie Promocji Drewna zapraszają również Lasy Państwowe, które zaprezentują wystawę: „Bogactwo przyrodnicze lasów Podkarpacia i Bieszczadów” oraz ekspozycję „FOREST”. Na stoisku Lasów Państwowych będzie można uzyskać informacje na temat budownictwa drewnianego w PGL LP, a dodatkowo w wybranym dniu odwiedzający będą mieli okazję skosztować produktów „Dobre z lasu”.

Strefa DREMA Design
DREMA DESIGN to projekt, która powstał z myślą o wsparciu projektantów oraz ludzi z pasją i pomóc im wypromować nietuzinkowe pomysły i rozwiązania. W trakcie trwania targów DREMA 2018 będzie można podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę drewnianych eksponatów, w tym niezwykłych mebli i przedmiotów codziennego użytku. Zainteresowanie jakie towarzyszyło ekspozycji w ubiegłym roku skłoniło organizatorów do zwiększenia w tym roku powierzchni prezentacji do 1100m2.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Polska jest ósmym producentem tarcicy w Europie...

... a ciekawe ile tarcicy w Europie jest z polskiego drewna.....

Janosik [64]Odpowiedz na ten komentarz2018-09-09 22:01:37

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz