/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

KPPD podwoiło zyski

KPPD

Autor: oprac. dja
Źródło: KPPD
Data: 2018-09-03


Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego opublikowało wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2018r. Spółka zwiększyła przychody i znacząco poprawiła zyskowność.

KPPD podwoiło zyskiKPPD podwoiło zyskiFot. Drewno.pl

W pierwszych dwóch kwartałach 2018r. KPPD SA osiągnęło przychody ze sprzedaży na poziomie 161,045 mln zł (2017: 152,542 mln zł). Wzrost sprzedaży nastąpił zarówno na rynku krajowym (o 5%), jak i na rynkach eksportowych (o 6,5%).

Zysk z działalności operacyjnej sięgnął 8,739 mln zł (2017: 3,877 mln zł), a zysk netto 6,132 mln zł, wobec 2,890 mln rok wcześniej.

Jak poinformował zarząd spółki, dobre wyniki przełożyły się na zmniejszenie stanu kredytów bankowych o 5,9 mln zł w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z końcem marca spółka mogła zrezygnować też z faktoringu odwrotnego na rzecz Lasów Państwowych z tytułu płatności za surowiec.

W strukturze kosztów działalności w pierwszych sześciu miesiącach br. największą dynamikę wykazywały koszty robocizny (wynagrodzenia wraz
z narzutami i outsourcing), które były o 2,5 mln zł (6,7%) wyższe niż rok temu. Wzrost tych kosztów wynika z sytuacji na rynku pracy, zarówno
lokalnym, jak i krajowym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz