/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Polsko-białoruskie rozmowy na temat leśnictwa

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2018-08-31


28. sierpnia z inicjatywy ministra środowiska Henryka Kowalczyka odbyło się spotkanie z nowo powołanym białoruskim ministrem leśnictwa Vitalijem Drożżą. Wizyta gości z Białorusi miała na celu zacieśnienie współpracy polsko-białoruskiej szczególnie w ramach prac wspólnej komisji mieszanej.

Polsko-białoruskie rozmowy na temat leśnictwaPolsko-białoruskie rozmowy na temat leśnictwaFot. Ministerstwo Środowiska

Współpraca Polski i Białorusi w zakresie ochrony środowiska opiera się na tekście Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Białorusi o współpracy w dziedzinie ochrony środowiska.

-Podstawą naszej owocnej współpracy jest polsko-białoruska komisja mieszana do spraw współpracy w dziedzinie ochrony środowiska – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Tematami spotkania były także Puszcza Białowieska, współpraca w dziedzinie ochrony bioróżnorodności, klimatu oraz gospodarka leśna.

Ponadto minister Vitalij Drożża będzie uczestniczył podczas dwudniowej wizyty w spotkaniach z wiceminister Małgorzatą Golińską oraz Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych Andrzejem Koniecznym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA