/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Polsko-białoruskie rozmowy na temat leśnictwa

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2018-08-31


28. sierpnia z inicjatywy ministra środowiska Henryka Kowalczyka odbyło się spotkanie z nowo powołanym białoruskim ministrem leśnictwa Vitalijem Drożżą. Wizyta gości z Białorusi miała na celu zacieśnienie współpracy polsko-białoruskiej szczególnie w ramach prac wspólnej komisji mieszanej.

Polsko-białoruskie rozmowy na temat leśnictwaPolsko-białoruskie rozmowy na temat leśnictwaFot. Ministerstwo Środowiska

Współpraca Polski i Białorusi w zakresie ochrony środowiska opiera się na tekście Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Białorusi o współpracy w dziedzinie ochrony środowiska.

-Podstawą naszej owocnej współpracy jest polsko-białoruska komisja mieszana do spraw współpracy w dziedzinie ochrony środowiska – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Tematami spotkania były także Puszcza Białowieska, współpraca w dziedzinie ochrony bioróżnorodności, klimatu oraz gospodarka leśna.

Ponadto minister Vitalij Drożża będzie uczestniczył podczas dwudniowej wizyty w spotkaniach z wiceminister Małgorzatą Golińską oraz Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych Andrzejem Koniecznym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz