/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Złote medale MTP i nowości targów Eko-Las 2018

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. red
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2018-08-27


Już za niecałe dwa tygodnie, uczestnicy targów Eko-Las będą mieli okazję by zapoznać się z licznymi nowościami produktowymi jakie zaoferują wystawcy.

Złote medale MTP i nowości targów Eko-Las 2018Złote medale MTP i nowości targów Eko-Las 2018

Komisja konkursowa przyznała Złote Medale MTP następującym produktom:

MS 462 C-M– PILARKA SPALINOWA STIHL
Andreas Stihl Sp.z.o.o. Sektor 2, stoisko nr 205

Pilarka spalinowa Stihl MS 462 C-MPilarka spalinowa Stihl MS 462 C-MFot. MTP

Nowa pilarka spalinowa STIHL MS 462 C-M to pilarka stworzona dla profesjonalistów z branży leśnej. Jest następcą modeli MS 440, 441 i 461. Będzie to najlżejsza pilarka profesjonalna w klasie 70 cm3 z doskonałym stosunkiem ciężaru do mocy (1,4 kg/kW). Urządzenie jest wyposażone w innowacyjny, elektroniczny system sterowania pracą silnika M-Tronic z możliwością podstawowej kalibracji przez użytkownika. Pilarka została udoskonalona: nowy system antywibracyjny, nowa przypora umieszczona bliżej korpusu pilarki oraz spłaszczona, węższa i lżejsza pokrywa koła napędowego. Ponadto dzięki zastosowaniu nowego, lżejszego koła wentylatora znacząco zmniejszono oddziaływanie sił żyroskopowych, co umożliwia szybkie zmiany położenia przy okrzesywaniu, czyniąc to urządzenie, pilarką uniwersalną.

SSCALE- URZĄDZENIE DO POMIARU I ODBIÓRKI DREWNA
Dralle A/S Sektor 1, stoisko 113 A

System pomiaru i odbiórki drewna sScaleSystem pomiaru i odbiórki drewna sScaleFot. MTP

System sScale™ łączy mobilny system rejestracji i pomiaru (mobilna jednostka sScale™) z rejestracją, śledzeniem, zarządzaniem zapasami i usługami fakturowania (administracja sScale™ moduł). Moduł administracyjny sScale™ przekazuje i odbiera dane terenowe z mobilnej jednostki sScale™ online i przechowuje wyniki pomiarów dla dokumentacji, administracji i fakturowania. Wszystkie dane są mapowane i łatwo pobierane w trybie online, a wymagania dotyczące danych i interfejsy można dostosowywać w celu dopasowania do własnego systemu zarządzania zapasami i handlu.

ROZDRABNIACZ RBR
OŚRODEK TECHNIKI LEŚNEJ, Jarocin Sektor 1, stoisko 122

Rozdrabniacz RBRRozdrabniacz RBRFot. MTP

Uniwersalny rozdrabniacz do poboczy dróg leśnych i przycinania skrajni. Głowica bijakowa zawieszony na wysięgniku sterowanym hydraulicznie i pozwala na pracę w odległości do 4m od osi ciągnika tak na skarpie położonej przy drodze, jak i na skarpie leżącej od strony lasu. Głowica tarczowa pozwala na przycinanie skrajni zgodnie z przepisami ppoż. dla dróg leśnych. Wymiana głowic, dzięki szybkozłączom hydraulicznym, jest prosta i bardzo szybka.

WAŁ TRÓJZĘBNY WT
OŚRODEK TECHNIKI LEŚNEJ, Jarocin Sektor 1, stoisko 122

Wał trójzębny WTWał trójzębny WTFot. MTP

Przeznaczony jest do upraw na powierzchniach pozrębowych bez konieczności całkowitego uprzątnięcia pozostałości pozrębowych. Uprawa przeprowadzona wałem polega na wykonywaniu prostokątnych placówek. Urządzenie to jest montowane na ciągnikach o minimalnej mocy 90KM i napędzane jest własną hydrauliką. Wykonywanie placówek polega na blokowaniu ruchu obrotowego wału i zdzieraniu wierzchniej warstwy gleby, zwolnienie wału powoduje jego obrót a następnie dociśnięcie wcześniej zdartej warstwy gleby. Obrót wału trwa do momentu jego zablokowania przez układ hydrauliczny. Za pomocą sterownika można dowolnie kształtować długość placówki. Idealnie wpisuje się w politykę Leśnych Gospodarstw Węglowych minimalizując ingerencję w runo leśne, zwiększając akumulację CO2 w glebie.

Oprócz produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na targach pojawią się liczne nowości:

INTERTEL GROUP:
Procesor leśny Hypro 755 HB
HYPRO 755 HB to procesor leśny, który jest podłączany do ciągnika na tej samej zasadzie jak przyczepa leśna czyli za pomocą dyszla. HYPRO 755 HB posiada własny układ hydrauliczny z pompą i zbiornikiem. Ponieważ są one zamontowane na procesorze, to nie obciążają ciągnika i tym samym urządzenie może być wykorzystywane, także z lżejszymi ciągnikami. Procesor napędzany jest za pomocą wałka przekaźnika mocy. Maszyna jest zwrotna i łatwa do manewrowania. Dodatkową stabilizację podczas wciągania drewna lub wycinki za pomocą głowicy ścinkowej (możliwe opcjonalne wyposażenie) gwarantują hydrauliczne podpory.

Kask ochronny dla pilarza Protos Integral Forest
Opatentowane rozwiązania zastosowane w kasku Protos Integral Forest sprawiają, że kask ten jest niepowtarzalny. Wszystkie elementy zostały zintegrowane w skorupie kasku w taki sposób, aby wszelkie przeszkody w pracy (np. gałęzie drzew lub krzewów) nie powodowały utknięcia. Protos został zaprojektowany specjalnie
do lasu, do pracy w trudnym i niedostępnym terenie. Pogłębiona skorupa w okolicy szyi chroni tył głowy w przypadku uderzenia lub upadku. Otwory wentylacyjne zapewniają nie tylko komfort noszenia, ale również dodatkową ochronę w przypadku uderzenia, zanim siły zadziałają na główną część skorupy kasku.Opatentowane,
niepowtarzalne rozwiązania zastosowane w kasku Protos dotyczą między innymi osłonki, poddanej specjalistycznej obróbce, dzięki której nic nie ogranicza pola widzenia oraz zintegrowanych z kaskiem nauszników.

Spodnie przeciwprzecięciowe Gladiator kl.2
Lekkie spodnie Gladiator (1200g rozmiar M) firmy Pfanner są doskonałym wyborem na zimną i mokrą lub suchą i gorącą pogodę dzięki regulacji KlimaAIR®. Zapewniają doskonałą ochroną przed poceniem się. Ochrona przeciwprzecięciowa Dyneema osiąga najwyższy poziom bezpieczeństwa i optymalny komfort noszenia. Zewnętrzna tkanina Gladiator jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, pokrywa zewnętrzną i wewnętrzną część spodni. Jest to gwarancja długiego użytkowania spodni.

KD SERWIS BYDGOSZCZ:
Mobilna drukarka MEFA-18M

Mała, mobilna drukarka termiczna. Posiada szybki procesor, największy pojemnościowo w stosunku do innych tego typu drukarek akumulator oraz większą pamięć w stosunku do swojego poprzednika. Dzięki czemu drukowanie jest jeszcze szybsze, a praca jeszcze łatwiejsza. Każda drukarka może być indywidualnie skonfigurowana, pod względem technicznym jak i wizualnym, a dzięki akcesoriom. Wyposażona w torbę (standardowe wyposażenie), zaprojektowaną tak, aby wszystkie czynności eksploatacyjne tj: ładowanie akumulatora, wymiana rolki papieru itp., mogły być wykonywane bez potrzeby wyjmowania drukarki. Instalując program MEFA Printer Plugin mamy możliwość wydruku bezpośrednio ze smartfonu wyposażonego w system Android.

MSP:
Bezzałogowy system fotogrametryczny geoBZYG

geoBZYG, to 4-wirnikowa platforma bezzałogowa zaprojektowana specjalnie do wykonywania wyłącznie lotów fotogrametrycznych na małych powierzchniach. System jest poręczny i niezwykle prosty w użyciu. Komplet zawiera wszystko, co niezbędne do wykonywania lotów (platforma bezzałogowa z kamerą  fotogrametryczną, pulpit kontrolny, 3 zapasowe akumulatory), obsługi (ładowarka), transportu (dedykowana skrzynia), oprogramowanie do planowania i kontroli misji, oprogramowanie do przetwarzania danych (tworzenie ortofotomapy, numerycznego modelu pokrycia terenu i obliczania objętości). Lekki (1.8 kg), mały, bardzo prosty w obsłudze, w pełni automatyczny – geoBZYG jest dedykowany do szybkiego i sprawnego pozyskiwania danych oraz ich opracowywania.

NOKIAN TYRE:
Opona Nokian Tractor King

Rewolucyjna od powierzchni aż po wnętrze Nokian Tractor King to nowa, bezkompromisowa opona do ciągników. Przeznaczona jest do najcięższych maszyn i prac w najtrudniejszych terenach zarówno w leśnictwie, jak i do robót ziemnych. Niniejszy projekt opony jest całkowitą rewolucją w oponach do ciągników, począwszy od całkowicie nowej rzeźby bieżnika, a kończąc na wzmocnionej konstrukcji. Wymagania narzucone na najwyższej klasy opony do ciągników są bardzo trudne do spełnienia, ponieważ zwiększono ciężar maszyn, moc oraz prędkość drogową. Dbając o bezpieczne i zrównoważone leśnictwo, roboty ziemne i utrzymanie dróg, firma Nokian Tyres pragnie zaprezentować nową oponę Nokian Tractor King. Dzięki wysokiej trwałości i przyczepności tej opony, moc ciągników można przełożyć na podłoże jak nigdy wcześniej, przesuwając granicę możliwości ciągników.

OŚRODEK TECHNIKI LEŚNEJ:
Sadzarka SZ

Sadzarka SZ przeznaczona jest do wykonywania nasadzeń w sposób mechaniczny na powierzchniach odnawianych o niedużej ilości pozostawionych pniaków,. Konstrukcja umożliwia sadzenie również na powierzchniach porolnych. Wyposażenie sadzarki w krój przedni ma na celu zabezpieczenie konstrukcji sadzarki (głównie płużka) przed nadmiernymi przeciążeniami, a kształt płużka gwarantuje wykonanie poprawnej bruzdy, w którą sadzonki podawane są przy pomocy zespołu podającego złożonego
z tarczy i uchwytów zaciskanych sprężynowo. Konstrukcja sadzarki sprawia, że można sadzić sadzonki drzew iglastych oraz drzew liściastych (o ograniczonej wysokości). Zamontowane zadaszenie osłania obsługę sadzarki przed wpływem warunków atmosferycznych, a przygotowane sadzonki przed nadmierny przesychaniem.

Urządzenie OPUA
Urządzenie OPUA przeznaczone jest do bezciśnieniowego aplikowania środków chemicznych na powierzchniach leśnych. Urządzenie zawieszane na TUZ ciągnika, rozprowadza przygotowany preparat pod niskim ciśnieniem do elementów mażących go po niszczonej roślinności. Regulacja podawania preparatu odbywa się przez elektroniczny układ sterowania. Dzięki czujnikom umieszczonym na elementach roboczych, układ w sposób automatyczny reaguje na zapotrzebowanie ilości podawanego preparatów zależności od stopnia zachwaszczenia. Układ cieczowy pozwala na przygotowanie roztworu w czasie przejazdu oraz przepłukanie instalacji bez wysiadania z kabiny. Aplikowanie środków o wysokim stężeniu powoduje, że 60-litrowy zbiornik pozwala na całodzienną prace na powierzchni leśnej bez konieczności uzupełniania.

PIETRUCHA INTERNATIONAL:
Winylowe zastawki małej retencji
Innowacyjne rozwiązanie zwiększające skuteczność retencji w ekosystemach leśnych, które pozwala znacząco zminimalizować ryzyko wystąpienia suszy i powodzi.  Winylowe zastawki małej retencji są trwałą i łatwą w obsłudze alternatywą dla tradycyjnych, drewnianych rozwiązań.

PZTL SILVAPOL
Amkodor 2541 Harwester
Idealnie sprawdza się podczas prac trzebieżowo-zrębowych (szerokość maszyny tylko 2725 mm). Maszyna z napędem 4x4 została specjalnie zaprojektowana do cięć pielęgnacyjnych lasu. Jej cechy pozwalają wykorzystywać ją również na zrębach. Dzięki wbudowanemu systemowi komputerowemu dokonuje się ustawień pożądanych parametrów pracy harwestera, jednocześnie system prowadzi ewidencję pracy z podziałem na operatorów, powierzchnie, gatunki oraz ilości pozyskanego drewna. Maszyny cechują najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz rozwiązania korzystne dla środowiska. Zbudowane na trudne i wymagające warunki, zapewniają wysoką produktywność oraz komfort dla operatora.

Amkodor 2682-01 Forwarder
Przeznaczony do zrywki, załadunku i transportu drewna na zrębach, szlakach zrywkowych i drogach do transportu drewna, dłużyc i innego okrągłego drewna oraz do wykonywania prac załadunkowo-rozładunkowych, sortowania i składowania drewna. Maszyny cechują najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz rozwiązania korzystne dla środowiska. Zbudowane na trudne i wymagające warunki, zapewniają wysoką produktywność oraz komfort dla operatora.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz