/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Wiedza, Edukacja, Konsulting - Drewno.pl na targach DREMA 2018

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2018-08-24


Podczas nadchodzących targów DREMA portal Drewno.pl tradycyjnie już stworzy Strefę Wiedzy, w której zapoznać się będzie można z ofertą podmiotów jakie działają na rzecz branży. W tym roku skupimy się na Wiedzy, Edukacji i Konsultingu.

Wiedza, Edukacja, Konsulting - Drewno.pl na targach DREMA 2018Wiedza, Edukacja, Konsulting - Drewno.pl na targach DREMA 2018Fot. Drewno.pl

Wiedza
Jedni mówią, że wiedza to potęga, inni że kapitał. Nie ma wątpliwości, że jest ona istotna również w biznesie. W tym roku w strefie organizowanej przez portal Drewno.pl, goście targów będą mogli porozmawiać m.in. ze specjalistami Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu.
Na tematy dotyczące ręcznej obróbki drewna chętnie odpowiedzą fachowcy za sklepu Dluta.pl (którzy również doradzą w doborze narzędzi jakie będzie można zakupić podczas targów), Łukasz Giergasz "Stolarnia 5m2" oraz rzeźbiarz Robert Wyskiel.
Najnowsze wydawnictwa branżowe tradycyjnie będą dostępne na stoisku internetowego Sklepu Drewno.pl.

Edukacja
Kształcenie zawodowe to jeden z ważnych elementów, który pozwala na rozwój branży. Swoją ofertę edukacyjną pokażą Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce–Letnisku. Uczniowie tych szkół będą prezentować swoje umiejętności podczas pokazów na żywo. Tym razem młodzież wykonywać będzie m.in. drewniane ule dla pszczół, budy dla psów (które przekazane zostaną na rzecz schroniska). Możliwości i kierunki kształcenia inżynierskiego przedstawi natomiast Wydział Technologi Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Pozaszkolną ofertę kursów zawodowych przedstawi Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest Consulting Center oraz portal Drewno.pl (m.in. kursy brakarzy surowca drzewnego, brakarzy tarcicy konstrukcyjnej, operatorów harvestera i forwardera, operatorów traków taśmowych i inne). Na stoisku będzie można m.in. sprawdzić się w roli operatora harvestera na profesjonalnym symulatorze wykorzystywanym podczas szkoleń. Osoby, które chciałyby nauczyć się pracy z tradycyjnymi narzędziami do obróbki drewna będą mogły zapisać się na szkolenia prowadzone będzie Łukasza Giergasz.

Konsulting
Korzystanie z usług zewnętrznych konsultantów, ekspertów w różnych dziedzinach wciąż jest jeszcze mało popularne w polskich przedsiębiorstwach. Tymczasem wykorzystanie wiedzy takich osób często okazuje się tańsze i szybsze, niż zdobywanie własnego doświadczenia. Drewno.pl pomoże znaleźć doradcę, który jest w stanie wesprzeć przedsiębiorców w prowadzeniu firmy lub pomóc w rozwiązaniu problemów.

Podczas targów DREMA 2018 w Strefie Wiedzy „Drema Konsulting” porozmawiać będzie można z konsultantami doradzającymi w następujących dziedzinach:
- organizacja produkcji i usprawnienia organizacyjne
- optymalizacja kosztów produkcji
- automatyzacja i usprawniania procesów produkcyjnych
- doradztwo techniczne i inwestycyjne
- zewnętrzne źródła finansowania inwestycji (dotacje)
- systemy Zakładowej Kontroli Produkcji w zakładach przemysłu drzewnego (certyfikacja CE drewna konstrukcyjnego)
- systemy certyfikacji FSC i PEFC w zakładach przemysłu drzewnego
- rzeczoznawstwo z zakresu parkieciarstwa
- e-commerce
- marketing i reklamy w internecie
- doradztwo w zakresie kursów i szkoleń zawodowych dla branży leśnej i drzewnej
- pozyskiwanie zewnętrznego dofinansowania szkoleń z PUP dla osób zatrudnionych i właścicieli firm.

Zapraszamy podczas targów DREMA 2018 (11-14. września) : Strefa Wiedzy Hala 3, stoisko nr 3.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA