/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Klon: Wyniki finansowe za I półrocze

Klon

Autor: oprac. red
Źródło: Klon
Data: 2018-08-20


Klon SA, przedsiębiorstwo zajmujące się przerobem surowca drzewnego i produkcją płyty klejonej, zaprezentowało wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2018r.

Klon: Wyniki finansowe za I półroczeKlon: Wyniki finansowe za I półroczeFot. D.Jabłoński

Przychody spółki w pierwszym półroczu wyniosły 9,938 mln zł wobec 11,411 mln zł rok wcześniej. Jak poinformował zarząd firmy, spadek przychodów spowodowany jest ograniczeniem produkcji płyty meblowej ze względu na duże zapotrzebowanie na tarcicę i elementy meblowe oraz reorganizacją przedsiębiorstwa związaną z koncentracją produkcji w zakładzie w Nowej Świętej.

W pierwszych dwóch kwartałach br. spadły przychody ze sprzedaży krajowej, a wzrósł udział sprzedaży zagranicznej

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 1,064 mln zł i był nieco wyższy niż w 2017r. 0,947 mln zł, podobnie jak zysk netto który sięgnął 542 tys. zł (2017: 506 tys. zł)

W minionych miesiącach Klon utrzymał na stałym poziomie ilości przecieranego drewna. Jak podano w komunikacie posiadane moce produkcyjne pozwalają zwiększyć poziom przetarcia. Czynnikiem ograniczającym jest tu dostępność surowca.

Funkcję prezesa spółki od czerwca pełni Adam Koneczny, wcześniej wiceprezes zarządu spółki. Były prezes Krzysztof Łopuszyński, zrezygnował z pełnionej funkcji ze względów osobistych w kwietniu br. W ubiegłym tygodniu, również ze względów osobistych, rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki złożył Jan Łopuszyński.

Spółka Klon jest podmiotem zależnym od producenta schodów Mera SA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz