/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO W OGRODZIE

Werth-Holz: Słabsze wyniki i nowy obszar działalności

Werth-Holz

Autor: oprac. red
Źródło: Werth-Holz
Data: 2018-08-20


Producent programu ogrodowego Werth-Holz SA opublikował wyniki finansowe za trzy kwartały roku obrotowego 2017/2018. Spółka zanotowała słabsze przychody i dużo niższy poziom zysku.

Werth-Holz: Słabsze wyniki i nowy obszar działalnościWerth-Holz: Słabsze wyniki i nowy obszar działalnościFot. Werth-Haus

Według raportu skonsolidowanego, przychody ze sprzedaży po trzech kwartałach roku obrotowego wyniosły 31,529 mln zł wobec 33,625 mln zł rok wcześniej. Według informacji zarządu spółki, przyczyną niższej sprzedaży była utrzymująca się do początku kwietnia 2018r. bardzo słaba pogoda (temperatury ujemne i śnieg w Europie). W efekcie wzmożony sezon sprzedażowy rozpoczął się dopiero w kwietniu i spółka nie była w stanie odrobić straconej sprzedaży.

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 1,855 mln zł (2017: 4,167 mln zł), a zysk netto 1,689 mln zł. Jednocześnie skonsolidowane EBITDA za trzy kwartały 2017/2018 spadło do 2,6 mln zł z 4,9 mln zł w analogicznym okresie sezonu 2016/2017. Przyczyną niskiego EBITDA w raportowanym okresie, oprócz spadku sprzedaży, były również rosnące koszty działalności, w tym koszty wynagrodzeń, mniej korzystny kurs euro. Dodatkowo w poprzednim roku odnotowano 0,8 mln pozostałych przychodów operacyjnych, które nie dotyczyły podstawowego obszaru działalności spółki.

W raporcie skonsolidowanym ujęte są wyniki dwóch spółek Werth-Holz SA, działającej w segmencie drewnianej architektury ogrodowej oraz spółki zależnej Werth-Haus sp. z o.o., której obszar działania związany jest z budownictwem prefabrykowanym, w tym modułowym.

Nowym obszarem działalności spółki ma być produkcja modułowych budynków prefabrykowanych na szkielecie drewnianymNowym obszarem działalności spółki ma być produkcja modułowych budynków prefabrykowanych na szkielecie drewnianymFot. Werth-Haus

Werth-Haus to nowy projekt, który w bieżącym roku finansowym wygenerował 688 tys. zł przychodów i 347 tys. zł straty. W trzecim kwartale 2017/2018 roku spółka prowadziła prace nad nowym produktem, jakim są całoroczne obiekty modułowe i prefabrykowane na szkielecie drewnianym. Spółka otworzyła oddział w Niemczech, które mają być głównym rynkiem działalności i podpisała umowę na realizację pierwszego domu. Co ciekawe, na niemieckim rynku od kilku lat działa w tej samej branży inna spółka posługująca się taką samą nazwą: Werth Haus WohnBauGmbH - co może doprowadzić w przyszłości do konfliktu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz