/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SPORT

Stolarze powalczą o Złoty Hebel w biegu charytatywnym. Zapisz się

Autor:
Źródło: PR EXPERT
Data: 2018-08-01


Ruszyły zapisy do II ORiSTO Biegu Stolarskiego o Złoty Hebel na dystansie 10 km, który odbędzie się w połowie września w Grodzicznie. W tym roku pobiegną także dzieci. Organizatorzy przekażą część wpisowego na rehabilitację siedmioletniej Lenki.

Stolarze powalczą o Złoty Hebel w biegu charytatywnym. Stolarze powalczą o Złoty Hebel w biegu charytatywnym. Fot. Konrad Stawecki

Meblarze na start! Po zeszłorocznej, premierowej edycji biegu o Złoty Hebel, ORiSTO także i w tym roku zaprasza branżę meblarską z całej Polski do wzięcia udziału w wydarzeniu, którego partnerem jest firma Häfele. -Celem biegu jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako zdrowej i prostej formy sportu oraz integracja branży meblarskiej. W tym roku najważniejsza jednak jest pomoc i wsparcie charytatywne. Dlatego warto zapisać się już teraz – zachęca Magdalena Dymek, kierownik ds. marketingu i komunikacji w Häfele.

W tym roku stolarze pobiegną dla siedmioletniej Lenki, od urodzenia walczącej z niezwykle rzadką chorobą genetyczną, uniemożliwiającą jej samodzielne poruszanie. Organizatorzy biegu przekażą 20 złotych z każdego wpisowego na rehabilitację dziewczynki. Zapisy już ruszyły na stronie www.projektigrzyska.pl. Chętni mają czas do 11 września. Wpisowe kosztuje 40 zł dla pierwszych 200 osób (lub do 21. sierpnia), 50 zł dla kolejnych 50 osób (lub do 11. września) i 60 zł w biurze zawodów w dniu biegu. Zapisy w biurze zawodów rozpoczną się o godz. 13.20. Decyduje kolejność zgłoszeń.

15. września biegacze przemierzą 10-kilometrową trasę wyznaczoną ulicami Grodziczna, wsi położonej na malowniczej Warmii. W tym roku asfaltowa trasa uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Rozpoczęcie biegu głównego zaplanowano na godzinę 16.00. Start i metę wyznaczono przy orliku w Grodzicznie.

Pula nagród finansowych wynosi ponad 5 tys. zł. Najszybszy mężczyzna i najszybsza kobieta w kategorii Open wygra 500 zł. Na wszystkich chętnych czekają pakiety startowe. Każdy otrzyma pamiątkowe medale i statuetki, a spośród wszystkich uczestników biegu głównego organizatorzy rozlosują atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas ceremonii dekoracyjnej. Dzieci wystartują w trzech kategoriach wiekowych: Maluchy (do 5 lat) pobiegną na dystansie 200 m, Średniacy (od 6 do 9 lat) na dystansie 200 m, a Starszaki (od 10 do 15 lat) zmierzą się z 800-metrową trasą. Udział dzieci jest bezpłatny. Biegi dziecięce wystartują o godz. 15.20. Organizatorami Stolarskiego Biegu o Złoty Hebel są producent mebli łazienkowych ORiSTO oraz fundacja For Health.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz