/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Fabryka Konstrukcji Drewnianych z dotacją na innowacje

Autor: oprac. dja
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2018-07-24


Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA poinformowała u uzyskaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 dotacji w ramach Działania 1.2 Wzmocnienie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw Wielkopolski.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych z dotacją na innowacjeFabryka Konstrukcji Drewnianych z dotacją na innowacjeFot. FKD

Złożony przez spółkę w ubiegłym roku wniosek o dofinansowanie związany jest z realizację projektu "Opracowanie konstrukcji i technologii wytwarzania drewnianych belek dwuteowych zbrojonych prętami kompozytowymi". Całkowity koszt projektu oszacowany został na 4,582 mln zł. Kwota dofinansowania wynosi ponad 2,684 mln zł. Środki zostaną przekazane spółce po podpisaniu odrębnej umowy i na warunkach w niej zawartych.

Projekt jest kontynuacją projektu badawczo-rozwojowego pt: „Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne klejonych warstwowo belek drewnianych wzmacnianych włóknami” na który firma otrzymał w 2016r. dotację w wysokości 2,35 mln zł.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA specjalizuje się w wytwarzaniu i budowie wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych. Spółka jest praktycznie krajowym monopolistą w zakresie budowy magazynów soli jakie powstają np. przy autostradach i drogach ekspresowych. W marcu tego roku FKD przejęło spółkę Drewex z Mieszkowic, która działa na rynku architektury ogrodowej. Plany dalszego rozwoju spółki obejmują m.in. mocniejsze wejście w rynek budownictwa jednorodzinnego poprzez rozwój produkcji domów o konstrukcji drewnianej.

Plany zarządu spółki na ten rok obejmują m.in. przejście z NewConnect na na główny parkiet warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Według raportu skonsolidowanego, w I kwartale 2018r. Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA osiągnęła przychody na poziomie 5,791 mln zł (2017: 3,528 mln zł) i zanotowała zysk na działalności operacyjnej w wysokości 1,543 mln zł (2017: 0,886 mln zł). Zysk netto wyniósł 1 mln zł wobec 581 tys. rok wcześniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz