DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Metro zainwestuje w SSSE

Autor: oprac. dja
Źródło: SSSE
Data: 2018-07-24


Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. udzielił firmie METRO Robert Metelicki zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSSE Podstrefa Augustów.

Metro zainwestuje w SSSEMetro zainwestuje w SSSEFot. SSSE

Zgodnie z opublikowaną informacją przedsiębiorca zakupi na terenie Podstrefy Augustów nieruchomość oraz poniesie wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 2 mln zł w terminie do dnia 31.03.2022 roku oraz zatrudni co najmniej 4 nowych pracowników i utrzyma ten poziom zatrudnienia przez okres 2 lat, licząc od dnia jego osiągnięcia.

Na zakupionej w SSE działce, firma Metro zamierza w pierwszym etapie wybudować nowy zakład produkcyjny, składający się z hali produkcyjno-magazynowej oraz budynku biurowo-ekspozycyjnego. W nowo utworzonym zakładzie zostanie uruchomiona produkcja mebli designerskich.

Działalność produkcyjna ma zostać połączona z działalnością analityczno-badawczą, która ma na celu projektowanie i produkcję mebli w oparciu o zasady ergonomii i obowiązującego designu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta.

Firma METRO Robert Metelicki posiada już zakład produkcyjny w Augustowie, gdzie zatrudnia 25 osób. Według właściciela przedsiębiorstwa, zapisane w umowie z SSSE zobowiązania to minimalne założenia ekonomiczne i ma nadzieję, że będą one wyższe.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz