/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Regały wspornikowe na wózkach transportowych

Greenteam: Wiele blatów roboczych na najmniejszej przestrzeni

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2018-07-17


W celu zwiększenia pojemności magazynowej dla swojej stale rozwijanej oferty węgierska firma Greenteam, we współpracy z siostrzaną firmą Nypan, zmodernizowała swój magazyn za pomocą montowanego na wózkach transportowych systemu regałów wysięgnikowych firmy OHRA. System, składający się z siedmiu rzędów regałów, umożliwia kompaktowe składowanie ponad 140 różnych typów blatów kuchennych na dziesięciu poziomach. Dzięki mobilnemu regałowi Greenteam może nie tylko składować więcej towarów na dostępnej przestrzeni, ale również znacznie szybciej dotrzeć do składowanych przedmiotów, korzystając z ruchomych wózków sterowanych zdalnie z wózka widłowego.

Greenteam: Wiele blatów roboczych na najmniejszej przestrzeniGreenteam: Wiele blatów roboczych na najmniejszej przestrzeniFot. OHRA

Jeszcze przed modernizacją firma Greenteam stosowała przenośny system regałowy do składowania blatów roboczych o długości do 4100 mm. Były to jednak własne wózki, które były przemieszczane ręcznie. Dlatego też system ten postanowiono zastąpić systemem wyposażonym w nowoczesną technikę napędu i sterowania. Greenteam i Nypan zdecydowały się na rozwiązanie firmy OHRA: Przedsiębiorstwo z siedzibą w Kerpen (Niemcy) wyróżniało się elastycznością już we wcześniejszych wspólnych projektach.

Nowy magazyn blatów kuchennych składa się łącznie z siedmiu rzędów regałów. Każdy rząd ma wysokość 6600 mm, długość 3300 mm i składa się z czterech stojaków, na których elastycznie zawieszonych jest dziewięć ramion wspornikowych. W ten sposób uzyskano łącznie dziesięć poziomów składowania – najniższy poziom znajduje się na nóżkach stojaka. Zewnętrzne rzędy są wykonane jednostronnie i mocowane do podłogi, pozostałe rzędy montowane są na wózkach poruszających się po szynach ułożonych w podłodze. Wózki z zamontowanymi na nich regałami stoją blisko siebie. Jeśli potrzebne są towary z regału, wózki rozsuwają się, udostępniając żądaną ścieżkę dostępu. Sterowanie z wózka widłowego odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania – możliwa jest również obsługa ręczna. Tego rodzaju system umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej, dzięki czemu można osiągnąć prawie 100% większą pojemność magazynową w porównaniu z tradycyjnymi „sztywnymi” regałami.

W celu dalszej rozbudowy pojemności magazynowych OHRA podniosła również istniejący regał z elementami pionowymi o długości 1040 mm i wyposażyła go w dodatkowe ramiona wysięgnikowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nowe pojemności magazynowe zapewniają większą przejrzystość i porządek w magazynie. Mobilne regały znacznie przyspieszyły magazynowanie blatów roboczych, a procesy obsługi uległy znacznej poprawie.

O firmie Greenteam/Nypan:

Firma Greenteam została założona w 1991 roku pod nazwą Greenteam Timber Kft. Greenteam jest wyłącznym przedstawicielem Grupy Weinig na Węgrzech od 1993 roku, a firma Jowa zajmuje się od 1994 r. dystrybucją klejów. Dzisiaj w centrum uwagi znajduje się hurtowa sprzedaż klejów Jowa oraz maszyn do obróbki drewna firmy Weinig.

Firma Nypan została założona w 1998 roku i od tego czasu stała się wiodącym dystrybutorem akcesoriów stolarskich i meblowych. Misją firmy jest oferowanie klientom możliwie najszerszego wyboru surowców i komponentów przez cały czas. W tym obszarze zakład w Szombathely również ciągle się rozwija – nowoczesne piły tarczowe i maszyny CNC pracują w zakładowym warsztacie w systemie dwuzmianowym.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH

Dział Marketingu
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
Tel.: +49 2237/64-0
Faks: +49 2237/64-152

E-mail: info@ohra.pl

www:  www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA